Liigu otse sisu juurde

Eesti Bassioaas

27. august - 31. august toimub Võrus rahvusvaheline loomefestival Eesti Bassioaas (Estonian Bass Oasis), mis paneb väikelinna nädalaks helisema muusika rütmis.

Lugu

Unikaalses Bassioaasis saavad kokku tippmuusikud maailmast ja Eestist, et koos musitseerida, jagada kogemusi ja õpet oma ala fanaatikutele ning kuulamisrõõmu publikule. Koosloome võimaldab kursusel osalejatel saada osa meistriklassidest ja suhelda oma ala tippudega nii õppetöös kui vabal ajal. Festivalil seotakse ühte muusikaõpe, meeleolukad kontserdid, keha ja vaimu virgutavad tegevused ning Kagu-Eesti kultuurilised elamused. Tõeline kultuurioaas!

Elamus

Muusikafestival Bassioaas pakub elamusi igas vanuses ja erinevatest muusikastiilidest huvitatud osalejatele!

Meistrikursuse keskmes on rütmimuusika tugi – basskitarr. Üleilmselt tunnustatud bassivirtuooside viiepäevasele meistrikursusele on oodatud igal tasemel muusikud Eestist ja mujalt maailmast. Õppetsüklis koos fantastiliste muusikute ansambliga musitseerides saab täiendada mängimistehnikaid ja oskusi erinevate stiilide alal ning luua ühiselt täiesti uusi ansamblikoosseise. Selles inspireerivas keskkonnas saab igaüks õppeks valida just sellise taseme, nagu soovib. Bassioaasi kunstilist taset ja programmi koordineerib maailmas tunnustatud USA basskitarrist ja õppejõud Stuart Hamm.

Päevastes meistriklassides saavad eelkõige muusikakoolide õpilased, aga ka teised huvilised arendada basskitarri-, trummi- ja- kitarrimänguoskusi maailmatasemel muusikute ja pedagoogide käe all. Noorte moosekantide loometee ja mänguoskus saavad siit olulist täiendust.

Linnaruumis ja kultuurikeskuses Kannel toimuvatel kontsertidel astuvad üles tippmuusikud sooloprojektide ja unistuste festivaliansamblitega, samuti meistrikursustel osalejad. Üritused toimuvad nii kohalikes muusikakohvikutes (Pubi 17, Stedingu kohvik, Spring Cafe) kui ka looduskaunites paikades Võru maakonnas. Festivali galakontsert leiab aset Võru kultuurikeskuse Kannel teatrisaalis.

Meeliköitvaid muusikaelamusi täiendavad kohalike treenerite juhendamisel toimuvad meditatsioonid, matkad ja lõõgastused. Tutvustame Eesti kagunurga kultuuri ja loodust, aitame leida füüsilist ja vaimset tasakaalu .

Ürituse peakorraldajad on USA muusikapedagoog ja tegevmuusik Stuart Hamm, SA Võru Kannel ja Akantus Film OÜ.

Mõju

Festival toob väikelinna Võru maailmakaardile kui kultuurioaasi. Maailmatasemel muusikute ning kohalike kultuuritegijate ja ettevõtjate koostöös tutvustatakse Võrumaa loodust ja kultuuripärandit nii siinsetele kui kaugematele huvilistele. Festival pakub uusi teadmisi juba kogenud muusikutele ning inspireerib ka alles alustavaid pillimängijaid.

Basskitarrist.