Liigu otse sisu juurde

Teekond kultuuripealinna

Kõik teed viivad Euroopa kultuuripealinna! Tartu ja Lõuna-Eesti ootavad külalisi igast maailma nurgast. Ära vaeva pead teekonna planeerimisega, siin on soovitused, kuidas mõnusalt kohale jõuda.

Bussiga

Bussisõit pole kunagi nii hõlpus olnud. Kultuuripealinna saab mugavalt ning ümberistumiseta sõita nii Eesti kui ka piiritagustest suurematest keskustest ning ka otse Tallinna ja Riia lennujaamade bussiterminalidest. Pikemateks sõitudeks on eriti head meie partneri Lux Expressi bussid – nendes saab mugavalt Wi-Fit kasutada, seadmeid laadida, tasuta kuumasid jooke rüübata, kinos vaatamata jäänud filme nautida ja vajadusel tualetis käia.

 • Tartu

  Tallinna ja Tartu vahel liigub päevas ühel suunal enam kui 50 bussi, neist suur osa teeb peatuse ka Tallinna lennujaamas. Sõit kestab 2h 30min.

 • Viljandi

  Tartu ja Viljandi liinil liiguvad bussid iga päev hommikust õhtuni. Teekonna pikkus 1h 15 min.
  Kuskil selle tee ääres on ka väga häid murakametsi. Aga see on mõistagi saladus.

  Tallinna ja Viljandi vahel liiguvad bussid iga päev, mõlemal suunal kaheksa korda päevas. Teekonna pikkus 2h.

 • Põlva

  Tartu ja Põlva liinil liiguvad bussid iga päev hommikust õhtuni. Teekonna pikkus 45 min.

  Tallinna ja Põlva vahel liiguvad bussid iga päev, mõlemal suunal kolm korda päevas. Teekonna pikkus 3h 20min. Täpselt paras aeg, et end festivalikavaga korralikult kurssi viia, ajalehe lõpus seisev ristsõna ära lahendada ja sokk lõpuni kududa.

 • Võru

  Tartu ja Võru liinil liiguvad samuti bussid iga päev hommikust õhtuni. Teekonna pikkus 1h 15 min. Vaevu jõuab silma looja lasta ja juba kohal!

  Ka Tallinna ja Võru vahel liiguvad bussid iga päev. Teekonna pikkus 3h 40min.

 • Valga

  Tartu ja Valga liinil liiguvad bussid iga päev kuus korda päevas. Teekonna pikkus 1h 45 min. 

  Tallinna ja Valga vahel liiguvad bussid iga päev, üks kord päevas. Teekonna pikkus 3h 50min. Tõeliselt mõnus reis läbi kodumaa. Kirjuta üles kolm uut lemmikut kohanime.

Rongiga

 • Tartu

  Igapäevane rongiliiklus Tartusse toimub Tallinna (sh Jõgeva, Tapa, Aegviidu), Valga (sh Elva) ja Koidula (sh Põlva ja Piusa) suunal. Ümberistumisega Tapal või Aegviidus on Tartusse võimalik sõita näiteks Narvast ja Jõhvist ning Valga ja Valka kaudu Riiast.

 • Viljandi

  Tallinnast saab Viljandisse viis korda päevas seitse päeva nädalas. Teekonna pikkus 2h.

 • Põlva

  Tartust saab Põlvasse rongiga kaks korda päevas seistse päeva nädalas. Teekonna pikkus 45 min.

 • Valga

  Tallinnast saab Valka neli korda päevas seitse päeva nädalas. Teekonna pikkus 3h 20 min

  Tartust saab Valka neli korda päevas seitse päeva nädalas. Teekonna pikkus 1h 10 min

  Riiast saab Valka kaks korda päevas seitse päeva nädalas. Teekonna pikkus 2h 50 min. 

Tartu 2024 tiim Elroni rongi kõrval.

Kasulikud lingid

Lennukiga

Lenda Euroopa kultuuripealinna Tallinna või Riia kaudu. Lennart Meri Tallinna Lennujaam asub Tallinna kesklinna kõrval Tartusse viiva tee ääres ja annab kohe alustuseks hea sõõmu Eestile omast hubasust, olles rahvusvaheliseltki auhinnatud kui üks toredamaid lennujaamasid. Kultuuripealinnale on mugavalt lähedal ka Riia rahvusvaheline lennujaam, kust väljub Tartusse Lux Expressi buss viis korda päevas.

Finnairiga otse Helsingist Tartusse

Alates 31. märtsist võimaldab Finnair lennata mugavalt Helsingist Tartusse ja tagasi. Soome pealinna ning Euroopa kultuuripealinna vahel toimub nädalas kokku 12 reisi. Helsingist väljuvad lennud Tartusse kell 13.50 päeval ja 23.55 õhtul. Tartust on võimalik Helsingisse lennata kell 6 hommikul ja kell 15 pärastlõunal. Lennureis kestab vaid 45 minutit.

Tartu lennujaam asub Tartu kesklinnast 10 kilomeetri kaugusel. Kesklinna ja lennujaama vahel on mugav bussi- ja taksoühendus, samuti asub Tartu lennujaamas tasuta parkla. Lisainfot lennujaama saamise kohta saab Tartu lennujaamast.

Tartu 2024 värav Tallinna lennujaamas.

Isejuhtiv Kultuuribuss

Tartu 2024 kujunduses kultuuribuss sõidab ERMi ja Tartu Linnamuuseumi vahel kuni 31. oktoobrini 2024 teisipäevast laupäevani (esmaspäeviti ja pühapäeviti buss ei sõida) järgmistel aegadel:

 • Väljumised Eesti Rahva Muuseumi peatusest: kell 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00, 14.30, 15.00.
 • Väljumised Linnamuuseumi peatusest: kell 11.15, 11.45, 12.15, 12.45, 13.15, 13.45, 14.15, 14.45, 15.15.

Bussi marsruut kulgeb peamiselt mööda Roosi tänavat. Sõit Kultuuribussis on tasuta, bussi mahub seitse reisijat.