Skip to main content

Stencibility läheb Euroopasse

Tartu tänavakunsti aarded rõõmustavad nii kohalikku kui rahvusvahelist publikut! Mööda Euroopa linnu ja festivale rändav näitus kulmineerub 2024. aastal Tartus toimuva erifestivaliga.

Lugu

Tartu tänavakunst räägib Tartu lugu – alternatiivset narratiivi, mis on kujunenud siinsete tänavakunstnike mängureeglite järgi ja on loonud linnale rikkaliku kultuurikihi. Tänavakunstifestival “Stencibility” on toimunud Tartus ja teistes Eesti linnades aastast 2010 – nüüd jõuavad Lõuna-Eesti algupärased kunstisähvatused Euroopa publiku ette!

Elamus

Mööda Euroopat kulgeval kultuuridessandil tutvustatakse näitust “Hello Mr. Police Officer”. Ringreisil osalevad KAIRO, müra2000, Edward von Lõngus, k2rte, Stina Leek ja GUTFACE. Tartu delegatsiooni võib muu hulgas tabada 2022. aastal Neurotitani galeriis Berliinis (Saksamaa) ning 2023. aastal NuArt festivalil Aberdeenis (Šotimaa).

Tänavakunsti-tuuri lõpetab suurejooneline finaal Tartus ehk Stencibility 2024. Euroopa üks vanimaid tänavakunstifestivale on olnud juba 13 aastat oluliseks kohtumispaigaks Eesti ja Euroopa kunstnikele. Joonistame linnatänavatele ja üllatame külastajaid eriilmeliste näitustega. Näiteks kutsume publikut avastusretkele mahajäetud majja, kuhu on peidetud välismaiste tänavakunstnike teosed. Lisaks vurab Tartus ringi Euroopa suurim kleepsunäitus – hüppa linnaliini bussile, mida kaunistab 100 000 kleebist kunstnikelt üle maailma!
Tänavakunstiga saab süvitsi tutvuda seminaril, kuhu on oodatud kunstiõpetajad, linnaarhitektid, kultuurikorraldajad, aga ka kõik teised huvilised.

Mõju

Ringreis kinnistab Tartu kuvandit Euroopa tänavakunsti mekana ning tõstab linna populaarsust kunstihuviliste turistide seas. Rahvusvahelistumine tugevdab kohalikku identiteeti – huvi väljastpoolt paneb meid enda keskkonda rohkem väärtustama.