Liigu otse sisu juurde

Sibulatee puhvetite päev 2024

Järveäärne gurmeetee juhatab külalised kohalike kodupuhvetite ja kultuurini

Lugu

Piki Peipsi järve äärt looklev Sibulatee asub kolme kultuuri kohtumiskohas. Lisaks ajaloolistele Eesti mõjudele on piirkonnale jälje jätnud Vene vanausulised ja baltisaksa mõisnikud. Nii on Peipsi läänekaldast kujunenud ainukordne paik oma ehedate traditsioonidega, mida tutvustatakse meeleldi ka külalistele. Igasügisesel puhvetite päeval tervitavad kohalikke ja kaugemalt tulijaid omanäolised ridakülad ja sibulapeenrad, hoole ja armastusega valmivad road ning avatud õued ja südamed

Elamus

Kahte rahvust ja kolme kultuuri ühendav Sibulatee pakub kultuurielamusi kunstist pärimusmatkadeni ning kalastusretkedest karakatisafarini. Üheks piirkonna armastatumaks sündmuseks on iga-aastane puhvetite päev, mis seekord leiab aset 7. septembril. Maitsta saab kõike head-paremat, mida aiad, metsad ja Peipsi pakuvad ning kohvikuid jagub järveäärele kilomeetrite ulatuses!

Puhvetite päeva peategelaseks on kohalik sibul, mida teatakse ja hinnatakse ka kaugemates Eesti paikades. Igal aastal premeeritakse üritusel parimat sibulapirukameistrit ja antakse välja pilkupüüdvaima sibulamüügikoha aumärk. 2024. aastal tunnustatakse ka parimat sibulamoosi. On ju sissetegemine olnud eestlastele aastasadu oluline viis talve üleelamiseks ja toidu säilitamiseks. Parimate sibulamooside retseptid tehakse hiljem ka valmistajate loal avalikuks, et igaüks saaks killukese Sibulateed ka ise kodus purki panna.

Sibulatee on muu hulgas tuntud oma maalilise arhitektuuri ja põneva ajaloo poolest. Nii väärivad pakutava toidu kõrval esile tõstmist ka puhvetipaigad ise. Talutarede ja ridakülade lood saavad eesti ja inglise keeles kirja sündmuse kodulehele ning majaseintele ja aedadele, kus neid on hea keha kinnitamise kõrvale uudistada. Lugudest on sageli palju õppida ning oma kodu ja keskkonna pärimust tundmata võime paljustki olulisest ilma jääda.

Mõju

Populaarne sündmus aitab turundada omanäolist piirkonda, edendada kohalikku väikeettevõtlust ning anda hoogu kogukonna arengule ja omavahelisele koostööle.