Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
P 2. juuni 2024

Kogukonnateatri lavastus „ja siis olime meie“

15:00 - 16:30

Vooremäe terviserajad

  • kogukond
  • teater
  • Põhiprogramm
Osta pilet 20 - 25 €

Piletimüük algab Piletilevis 10. aprillil

Info

Kogukonnateatri lavastus „ja siis olime meie“ on rongkäiguna teostuv rännaklavastus, mis kulgeb moosekantide saatel Vooremäe nõlvadel läbi kohalike inimeste lugude ja mõtete.

Lavastuse loojad on aasta jagu tutvunud Kastre valla inimestega kohalikes raamatukogudes, noortekeskeskustes, koolides, metsades, aasadel ja soodes, nende kodudes ja saunades. Neis paikades on jutustatud lugusid sellest, kuidas end näeme, ning kuidas praegusel üsna keerulisel ajal kokku tulla ja koos olla. Samuti käsitletakse, mida koosolu üldse tähendab ja kust seda leida. Nende kohtumiste jooksul sõnastatud vastused on tundunud nagu paljuharulised jõed või mitmesuunalised rajad, mis on pea alati lõppenud täiesti erinevas paigas. Etendatav lavastus on nende vastuste, tunnete, ja mõtete peegeldus ning publik on palutud neid samu peegeldusi püüdma, neist läbi ujuma või lihtsalt vooluga kaasa minema, isegi kui vool kipub maa alla kiskuma.

Palume varuda parklast etenduse alguskohta jõudmiseks aega vähemalt 15 minutit.
Hilinejatel lavastusega liituda pole võimalik.
Vähendatud liikumisvõime puhul toe saamiseks kontakteeruge: [email protected], +372 5365 2155

Lavastust viivad läbi, etendavad ja toovad teieni parimad inimesed (ja hobused) Kastre vallast: Haaslava Meeskoor (dirigent Kalev Lindal), tantsurühm Krüsanteem (juhendaja Made-Heljo Ruul), külakapell HääMiil, pillimehed Ain Anijärv ja Osvald Pähno.
Rollides: Merle Päll, Ivar Dubolazov, Ene Runtel, Sandra ja Gregor Kroon, Marta Pärn, Liise Rebeka Käärik, Daren-Marcus Teder, Teresa Lepikov, Raivo Aasna jt.
Hobused toob Võnnu Mahetalu.

Lavastus & tekst: Jānis Balodis (Läti) & Barbara Lehtna (Läti/Eesti)
Helilooming: Līva Blūma (Läti)
Koreograafia: Helena Krinal (Eesti/Palestiina)
Stsenograafia & kostüüm: Kristiāns Aglonietis (Läti)
Lavastusjuht: Liina Jõgar (Eesti)
Produktsioon: INITIUM – Ieva Niedre, Ilga Vālodze Ābele – ja Kastre vald

Lavastus on osa Festivali Kaera-Jaan programmist. Kultuurifestival Kaera-Jaan 2024 on maastikukunsti ja kogukonnateatrit siduv festival Kastre vallas Vooremäel. Kogupere- ja kogukonnasündmus laotub Vooremäe nõlvadele maastikuskulptuuride rajana, millel fantastilisi tegelasi kohata; kogukonnateatri etendusena, milles vallarahvaga ühine üllatusi täis teekond ette võtta, ning kevadise laadamelu ja kaerajaani teemanäitusena.
Projekt on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-kastre

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

Kastre vald

Asukoht

, Uniküla, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki