Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
R 5. juuli 2024

Klaaspärlimäng 2024: Maestro piruetid

19:00

Tartu linn | Tartu Jaani kirik

  • muusika
  • Lisaprogramm

Info

Gidon Kremer (viiul), Stathis Karapanos (flööt, dirigent, Kreeka), Kremerata Baltica Vivaldi, Beethoven, Schubert, Bacewicz

Euroopa parimate kammerorkestrite hulka kuuluva Kremerata Baltica osavõtt Klaaspärlimängu festivalist on kujunemas juba pea iga-aastaseks tänuväärseks traditsiooniks, mis pakub turvalise tuttavlikkuse kõrval samas alati avastamiseks midagi uut. Tänavu ühineb Kremerataga saavutusterohke biograafiaga kreeka uuema põlvkonna flötist Stathis Karapanos, kes on huvi äratanud omanäoliste tõlgendustega ning kelle kujunemist interpreedina on mõjutanud koostöö suurkujude Zubin Mehta, Christoph Eschenbachi, Ádám Fischeri ja teiste kõrgliigasse kuuluvate muusikutega. Karapanos on pälvinud muuhulgas Leonard Bernsteini nimelise auhinna mainekal Schleswig-Holsteini festivalil (2020) ning LOTTO preemia Rheingau festivalil (2019). Solistina astub kontserdil üles ka legendaarne Gidon Kremer ise. Kavas köidavad kanooniliste Beethoveni ja Schuberti kõrval tähelepanu poola helilooja Grażyna Bacewiczi ning Pärdi, Schnittke ja Sõlvestrovi särava aate- ja põlvkonnakaaslase Sofia Gubaidulina teosed.

Ateenas sündinud väljapaistev flötist Stathis Karapanos on mänginud NCPA orkestri, Chicago sümfooniaorkestri, Ateena riikliku sümfooniaorkestri, Bambergi sümfooniaorkestri, NHK sümfooniaorkestri, Müncheni sümfooniaorkestri, Maria teatri orkestri jt mainekate koosseisudega ning pälvinud rohkelt tunnustust, sh on tema saavutuste seas auhind festivalilt musik:landschaft westfalen (2021), Leonard Bernsteini auhind Schleswig-Holsteini festivalilt (2020) ja Lotto Prize Rheingau festivalilt (2019), lisaks arvukad preemiad rahvusvahelistel konkurssidel.

Loe rohkem juba meie kodulehelt!

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele

Korraldaja

ERP OÜ

Asukoht

Jaani 5, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki