Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
6. - 9. juuni

Estonian Fashion Festival

18:00 - 22:00

Tartu linn | Knorringu maja, ERM

  • muu
  • Põhiprogramm

Info

Estonian Fashion Festival on jätkusuutlikest põhimõtetest lähtuvaid disainereid tutvustav mitmepäevane keskkonnahoidlikult korraldatud moefestival, mille tippsündmusteks on kolm eriilmelist moeetendust. Festivali lisaprogrammi kuuluvad erinevad näitused, töötoad, harivad moefilmid, koolitused ja seminar.

6. juuni 2024 // Knorringu Aadlimaja (uksed avatud 17.00, etenduse algus 18.00)
/Mood-Performance-Tants/

Mood-Performance-Tants (MPT) on Eestis ainulaadne moeetendus, mis ühendab unikaalsel viisil moe, performance ́i ja tantsu. MPT loob alustavatele moeloojatele võimaluse esitleda oma erakordseid disainilahendusi platvormil, mis on sama ebatavaline kui nad ise. Disainerite tööd tuuakse publiku ette tõeliselt pilkupüüdva ja mängulise esitusena. MPT julgustab alati unikaalseid ja ebatavalisi ideid kollektsioonides, etendustes, dekoratsioonides ja asukohtades.

7. juuni 2024 // Knorringu Aadlimaja
/Eesti disaini Showroom/

Showroom koondab Eesti disainerite paremiku. Showroomiga pakume disainerite rahvusvahelist väljundit ja kontakte, kaasates sündmusele nii kohalikke kui rahvusvahelisi moevaldkonna otsustajaid ning professionaale. Showroomi disainerid astuvad üles Antoniuse moeetenduse raames ning sellele järgnevalt pop-up alal.

8. juuni 2024 // ERM
/Seminar Greenery/

Estonian Fashion Festivali seminar Greenery keskendub jätkusuutliku ja keskkonnasäästliku moe ning disaini temaatikale, et soodustada nii tarbijate, disainerite kui ka laiema üldsuse arengut keskkonnasäästlikkuse suunas.

Seminaril astuvad üles ringmajanduse ja disaini eksperdid, jätkusuutlikud disainerid ning keskkonnasäästlikkusele pühendunud organisatsioonid. Lisaks informatiivsetele ettekannetele kutsutakse publikut kaasa mõtlema kuidas teha kestlikumaid valikuid. Inspireerivaid kogemuslugusid jagavad ringmajandavad ettevõtjad.

8. juuni 2024 // ERM (uksed avatud 17.00, etenduse algus 18.00)
/Antoniuse moeetendus/

Antoniuse moeetendus on ready-to-wear kollektsioone tutvustav moeetendus, kus suurt tähelepanu pööratakse kollektsiooni kantavusele, praktilisusele, rõivaste keskkonnasäästlikule tootmisele ja müügile.

9. juuni 2024 // ERM (uksed avatud 17.00, etenduse algus 18.00)
/OmaMood/

OmaMood etendus toob vaatajani traditsioonilise käsitöö väärtused modernses võtmes, toetades kohalikust käsitööpärandist inspireeritud ning jätkusuutliku, eelkõige aeglase, disainiliikumise põhimõtete järgi valmistatud rõivaste loomist ja kandmist.

Estonian Fashion Festival on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele
  • väikelapsega pere sõbralik

Korraldaja

MTÜ Eesti Moe Festival

Asukoht

Muuseumi tee 2, Tartu, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki