Liigu otse sisu juurde
N 18. juuli

Helgi Saldo ajalooloeng: dräägist sugusantideni ehk Eesti mängleva soolisuse ajalugu

16:00 - 18:00

Tartu linn | Armastuse saal, Aparaaditehas

  • muu
  • Põhiprogramm

Tasuta

Info

Kes oli Eesti esimene drag queen? Kust leiab dragi Eesti rahvakultuuris? Või hoopis Eesti kunstis? “Dräägist sugusantideni ehk mängleva soolisuse ajalugu” on vabas vormis loeng ja vestlus soolisuse performatiivsest poolest, selle ajaloost ja ilmingutest Eestis.

Eesti drag-ikoon Helgi Saldo küsib kunstnikuna, kuidas defineerida dräägi, miks ja kellele mänge soolise esitusega on vaja ning millistes kontekstides on olnud võimalik seda kohata.

Helgi Saldo on Eestis tegutsev vabakutseline kunstnik, kellel on bakalaureusekraad filmikunstis. Alates 2017. aastast loob ta Helgi Saldo esinejanime all kirjutisi ja performance-projekte, mis keskenduvad LGBTQAI+ kogukonnale. IDA raadios vedas 2021.-2024 aastani jutusaadet “Homokringel”, 2021. aastal pälvis Eesti LGBT Ühingult Vikerkaarekangelase tiitli kultuuri valdkonnas. Ta töötab 2016. aastast Pimedate Ööde filmifestivali satelliitfestivalide HÕFF, Tartuff ja PÖFF Shorts korraldusmeeskonnas, koordineerides filmifestivalide turundust ja kommunikatsiooni ning kureerides PÖFF Shortsi kvääride lühifilmide programmi.

Loeng toimub osana Siinpool sood drag-kultuuri projekti publikuprogrammist, mille eesmärk on tutvustada tavapärasest laiemapinnalisele publikule Eesti drag-skeenet, harida ning avada selle minevikku, olevikku ja tulevikku.

Loeng ja vestlus toimuvad EESTI KEELES.

Üritus on TASUTA.

Siinpool sood on 2024. aastal Tartus toimuv drag-kultuuri projekt, mille eesmärk on võimestada kväärkunste, pakkuda kohalikele drag-kunstnikele platvormi ja nähtavust ning nõuda kväärkunstile rohkem ruumi ja kõlapinda. Projekti raames toimuvad töötoad, etendused, drag show’d, performance’id ja lisaüritused.
Sündmus toimub Aparaaditehase Avatud kultuuriplatvormi raames. Sündmuse toimumist toetab Tartu linn. Projekt on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Keeled

  • EST

Korraldaja

Tartu LGBT+

Asukoht

Kastani 42, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki