MagiC Carpets tipneb 2024. aastal Tartu Aparaaditehase galeriides toimuva kokkuvõtva näituse ja Armastuse saalis toimuva valdkonnaülese sümpoosioniga, kus saab näha programmis osalejate ning erinevate Euroopa partnerite loomingut.
Esimeses residentuuris mõtestasid Lõuna-Eesti pärandit Laura Põld, Gary Markle ja Anica Huck.
Põlvest põlve edasi antud suitsusaunatraditsioon oli kunstnikele lähtepunkt, mille pinnalt analüüsiti kriitiliselt maailma moderniseerumise tagajärgi. Residentuuris mõtestati inimese vajadust rituaalse tervenemise järele nii füüsiliselt kui vaimselt. Kunstniku nägemuse ja kohaliku keskkonna dialoogis tekkinud loomingu lähtepunktiks olid erinevad märksõnad: kasvamine vs kahanemine, progressi ihalus, müüt…
Teises residentuuris põimus kunst astronoomiliste teadmistega Marit Mihklepa, Juss Heinsalu, Piibe Kolka ja Eglė Šimėnaitė ning Tartu observatooriumi koostööl.
Artistlike kogemuste ning täheteaduse kombineerimisel otsiti uusi võimalusi kujutamaks seda, mis igapäevaelus võib tunduda liialt kättesaamatu ja abstraktne. Residentuuri käigus üritati mõista, kuidas mõjutavad teaduslik info ja töömeetodid taevakehade uurimisel kunstnike kujutlusvõimet ja loomeprotsessi. Residentuuris mängisid tähtsat rolli ka Tõraveres asuva Tartu observatooriumi teadlased, kellega kunstnikud astusid tihedasse dialoogi. 2023 aasta detsembris toimus observatooriumis teise residentuuri leide tutvustav avalik üritus.
Kolmandas residentuuris otsivad vastust küsimustele, miliseid lugusid meie esivanematest on peetud oluliseks arhiveerida, kuidas tuua esile tagaplaanile jäetuid ja kuidas „kehastada” arhiivi, neli performatiivkunstnikku: Mia Tamme, Vaim Sarv, Rasmus Jensen ja Bettina Hutschek.
Kunstnikud kohtuvad residentuuri jooksul nii arhivaaride kui ka laulikutega, et tutvuda Lõuna-Eestile omaste elusate traditsioonide ja rituaalide ning nende läbiviijatega. See kõik loob võimalused „elusa arhiivi” mõtestamiseks kunstiliste kehaliste eneseväljendustena. Kolmas residentuur lõpeb 20. oktoobril Tartu Aparaaditehases ja selle lähiümbruses, kus residendid tutvustavad oma tööprotsessi ja lõpptulemust.