Liigu otse sisu juurde

Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestival

Loodusloovusfestival paneb Sind märkama elurikkust meie ümber, süvenema looduse ja kultuuri seostesse ning nautima loodusest inspireeritud loomingut.

Lugu

Elurikkuse märkamine, kaardistamine ja tähistamine paljude inimeste kaasabil on hea algatus keskkonnateemadesse süvenemiseks. Kõigil on võimalus osa saada ja oma panus anda. Ootame Sind.

Me otsime üles looduse ja loovuse kokkupuutepunktid ja jagame erinevate tegevuste kaudu nii teavet, elamusi kui ka praktilisi võtteid, kuidas muuta erinevate liikide koosolemine ja ühtekuuluvus meie jaoks taas enesestmõistetavaks.

Elamus

Loodusfestival toimub ja kaasab juba praegu. Aastal 2024 saab see Sinuga koos aga suurem ja vaatemängulisem.

Kogu programmile loob teoreetilise raamistuse rahvusvaheline semiootikakonverents. Ettevalmistavate töötubade ja õpiretkede programm viib festivali ühe keskse sündmuseni – Läänemere loodusvaatluste maratonini.

Sa saad osa võtta aktsioonist, kus 24 tunni jooksul kogutakse kindlaksmääratud aladel teavet võimalikult paljude seal leiduvate liikide kohta.

Linnujämm on kontserdisari, mis toob Sulle erinevate lindude lauludest inspireeritud värske luule- ja heliloomingu Tartu linnaruumi rajatud väikelavadele nö linnupesadesse. Koostöös Kirjanike Liiduga valmivas programmis astuvad Eesti esinejate kõrval kindlasti üles ka teiste riikide linnud ja loojad. See jämm ja sirin kulmineeruvad lõppkontserdiga Lodjakoja laval.

Emajõgi on olulisemaid Tartu sümboleid ja maamärke. Lodjakotta ehitatavas unikaalses etenduskeskkonnas toimub multimeedialavastuse „Emajõe sünd” esmaettekanne. Selles kumab nii Emajõe mütopoeetilise tekkelugu kui ka laiem arusaam jõest kui eluandjast ja -kandjast.

Mõju

Elurikkuse märkamine ja säilitamine on pea tähtsaim teema tänapäeva maailmas. Me festivalil saavad sellega õlg-õla ja botik botiku kõrval tegeleda kõik Tartu elanikud ja külalised.

Me muudame paljuliigilise linnakeskkonna nähtavaks eri vaatenurkadest ja kultuuri erinevaid väljendusvahendeid kasutades. Nii saab me tulevik helgem ka linnaruumi elu- ja liigirikkas segasummasuvilas.