Liigu otse sisu juurde

Kultuuripealinn kutsub Riiga komöödiaõhtule „The Big Baltic Roast”

Neljapäeval, 9. novembril kell 19 kutsub Tartu 2024 kõiki Riia elanikke Euroopa kultuuripealinna programmi avalikustamise peole ja Balti koomikute huumoriõhtule „The Big Baltic Roast”. Lavale astuvad koomikud Eestist, Lätist ja Leedust, kes hakkavad naaberriike huumoriga röstima. Üritus on tasuta ja toimub kultuuriklubis Tu jau zini Kur, aadressil Tallinas ielā 10–3, Riia.

07. nov.

Euroopa kultuuripealinna tiitliaastaks valmistudes külastavad Tartu 2024 korraldajad Riiat, et tutvustada naabritele enam kui tuhande sündmusega tiitliaasta kultuuriprogrammi.

„Tartu 2024 programmi kunstiline kontseptsioon on Ellujäämise Kunstid. Oleme veendunud, et oskus mitte ainult teiste üle naerda, vaid ka enda üle nalja heita on nii kunst kui ka oskus, mis ühendab Balti riikide elanikke ja annab meile jõudu,” rääkis Tartu 2024 juht Kuldar Leis. 

Mitu varvast tegelikult lätlastel on? Mis on keskmise eestlase kiirus? Ja kas oma osavuses tuntud Leedu korvpallurid suudavad taastuda pärast lätlastelt saadud valusat kaotust? „Balti riikide sõpruse kohta on palju vastuseta küsimusi ja seetõttu kutsub Tartu 2024 riialasi mõnusalt naerma, kus komöödiameistrid püüavad üksteist huumoriga üle trumbata,” lisas Leis.

Lätit esindavad koomikud Rūdolfs Kugrēns ja Kalvis Trokša, Eesti au kaitsevad Aleksander Eeri ja Mait Vesker. Kõiki naabreid omakorda provotseerib leedulase vaatenurgast Lukas Bunkus. Röstipausi ajal esineb Eesti bänd Gram-Of-Fun, tantsupõranda kütab kuumaks DJ Magnuss Eriņš. Õhtut juhib näitleja Toms Liepājnieks.

Tartlaste kingitud kunstigaleriist maamärgil Riia südalinnas Galerija keskuses saab tutvuda Eesti-Läti kunstnike teostega. Minikunstigalerii kinkisid tartlased riialastele augustis, see loeb aega 2024. aasta 26. jaanuarini ehk ajani, mil Tartus algab Euroopa kultuuripealinna avatseremoonia.

Sissepääs on tasuta, vajuta Facebooki üritusel osale siin

Euroopa kultuuripealinn ootab külastajaid tervest Euroopast, kuid eriti Lätist, kus on kõige lühem tee kultuuripealinnani. Samuti möödub järgmisel aastal sümboolselt kümme aastat ajast, mil Riia oli Euroopa kultuuripealinn. Seega tulevad ka lätlased 2024. aasta suvel Tartusse oma programmiga tähistama Riia 2014 kultuuripealinna juubelit.