Liigu otse sisu juurde

Kandideerimine 48-tunnisesse eksperimentaalfilmide laborisse pikenes 15. aprillini!

14.–15. juunil kutsume Sind Soome-ugri filmifestivalile Tartusse, Eesti Rahva Muuseumisse. Sel aastal tutvustame väikerahvaste rikkalikku kultuuripärandit koostöös Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmis toimuva Soome-ugri festivaliga.

Soome-ugri filmifestival FUFF 2024. Autor: Piret Räni
02. apr.

Kui soovid enda soome-ugri unistusi filmitegemise abil ellu viia, siis oled oodatud kandideerima meie eksperimentaalfilmide laborisse. Võtame vastu kuni kuus režissööri üle maailma, kes jutustaksid filmikeeles ühe loo väikerahvaste kultuuridest ning traditsioonidest.

Režissöörid võivad projekti kaasata kuni kaks meeskonnaliiget. Iga võttemeeskond viiakse kokku soome-ugri näitleja või abistajaga, kes oskab vabalt oma emakeelt ning pakub koostööd kogu projekti vältel. Filmilabori eesmärk on luua erinevates žanrites eksperimentaalfilme, mis keskenduvad soome-ugri teemadele ning keeltele.

Filmide esilinastus toimub filmifestivali lõputseremoonial. Pakume enda poolt tegevprodutsendi abi ja majutust kogu festivali ajaks. Vajadusel saame pakkuda teatavas koguses filmivarustust, kuid soovitame tungivalt võtta kaasa oma tehnika ning monteerimiseks vajalik arvuti.

Kui Sul on mõjuv idee või kirg filmilaboris osaleda, esita 15. aprilliks kuni 1000 tähemärgi pikkune motivatsioonikiri (koos tühikutega) ning lühike biograafia. Valime osalejad välja hiljemalt 30. aprillil. 

Rohkem infot: www.fuff.ee

Kirjuta meile: [email protected]

Soome-ugri filmifestival on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Üritust korraldab MTÜ FUFF. Meid toetab Hõimurahvaste programm.