Toome kesklinna parkidesse selle, mis sealt puudu on: paigad kohtumiseks ja mõtisklemiseks, kus võib aega veeta ja mängida, elurikkusega tutvuda ning loodusele käed külge panna.
Linna ilmub hulgaliselt uusi taskuparke ning kohalikke taime tutvustavaid peenraid. Linnalaagris meisterdavad lapsed onne, mis jäävad pargikülastajatele edaspidi vabaks kasutamiseks. Kunstitudengite abiga kerkivad Tartu linnaruumi põnevad arhitektuuriteosed. 2023. aastal toimuvas biodisaini töötoas rajatakse linna parkidesse viis objekti, mis täiendavad keskkonda elupaikadega ning toimivad ühtlasi skulptuuride ja välimööblina.
Värskusesüsti saab ka kõik muu, mis teeb pargist pargi: liikumis- ja tegevusruum, funktsionaalne taristu ja ruumikunst. Uuele lopsakusele äratatud looduskeskkond on üks osa parkide liigirikkusest ja mitmekesisusest. Kesklinna pargid muutuvad maastikulaboriks, mille põhjal tehtud järeldused saavad eeskujuks ja juhendiks ka teistele linnadele. Samuti valmib juhend tartlastele elurikkuse loomiseks ja toetamiseks kodus ja aias.
Kultuuripealinna aastal avatakse Kaarsillal ka projekti kokku võttev näitus.