Skip to main content

Hübriidarvamusfestival Tartus ja Euroopas

Aastal 2024 on Tartu korraga digitaalne maailmalinn ja roheline väikelinn. Kahe päeva jooksul saavad kõik tulevikust hoolijad korraga kaasa mõelda nii kohalikel kui üle-euroopalistel teemadel.

Lugu

Euroopa seisab silmitsi suurimate väljakutsetega alates maailmasõdadest. Kuidas olla jälle maailmale teenäitajaks ja positiivseks eeskujuks?

2024. aastal otsitakse neile küsimustele üheskoos lahendusi Tartus – nii kohalikus kui globaalses võtmes. Oma jõud ühendavad kaks silmapaistvat üritust: üle-euroopaline arvamusfestival (Hybrid European Democracy Festival) ja Tartu [eel]arvamusfestival. Kultuuripealinna loovkontseptsiooniga haakuvalt raamistab iga valdkonna arutelusid küsimus “Kuidas jääda ellu…?”

Tartule omaselt on aruteludes oluline roll üliõpilastel ja kõrgkoolidel. Hübriidsündmust veavad just tegusad noored ja üliõpilasorganisatsioonid, ning sellesse on kaasatud 20 ülikoolilinna üle Euroopa.

Usume, et kõik arutlejad lahkuvad Tartust huvitavate mõttelõngadega, mida sobib edasi kerida nii Lõuna-Eesti saunades kui Euroopa ülikoolilinnakutes.

Elamus

2024 maikuus teeme üheskoos heade mõtete linna Euroopa kultuuripealinnaks! Kuidas jääda kliimamuutustes ellu Kuidas jääb püsima demokraatia Euroopas? Kuidas väärtustada teadmistepõhist mõtlemist? Kuidas olla õnnelik?

Rahvusvahelise arvamusfestivali arutelualad paiknevad erinevates ülikoolilinnades üle Euroopa. Ühenduse erinevate riikide vahel loome uusimate hübriidreaalsuse lahenduste abil. Nii saavad Tartu maailmamuutjaid vahetada väärt mõtted vähemalt 20 Euroopa linnaga.

Samuti toimub Arvamusfestivali eelüritusena Tartu [eel]arvamusfestival. Paidest tuntud mõnusas atmosfääris saab arutleda olulistel teemadel, kohtuda inspireerivate inimestega ning veeta meeldivalt aega. Arutelude kõrval saab nautida ka mahukat kultuuriprogrammi. Festivali keskelt leiab Hybrid European Democracy Festivali ala kõige nimekamate esinejate ja olulisemate üle-Euroopaliste teemadega.

Mõju

Äratame Tartus ellu kriitilise ärksameelsuse ning loome keskkonna, kus erineva taustaga inimesed saavad kaasa mõelda kohalikel, riiklikel ja Euroopa teemadel. Tartu tudengid saavad julguse arutada tuleviku üle koos erinevate põlvkondadega. Ainulaadses hübriidformaadis säravad osalejate mõtted ja kuulamisoskus kosmoseni välja!

Paneelarutelu viie osalejaga laval.