Liigu otse sisu juurde

Hübriidarvamusfestival Tartus ja Euroopas

Aastal 2024 on Tartu korraga digitaalne maailmalinn ja roheline väikelinn. Kahe päeva jooksul saavad kõik tulevikust hoolijad korraga kaasa mõelda nii kohalikel kui üle-euroopalistel teemadel.

Lugu

Euroopa seisab silmitsi suurimate väljakutsetega alates maailmasõdadest. Kuidas olla jälle maailmale teenäitajaks ja positiivseks eeskujuks?

2024. aastal otsitakse neile küsimustele üheskoos lahendusi Tartus – nii kohalikus kui globaalses võtmes. Oma jõud ühendavad kaks silmapaistvat üritust: üle-euroopaline arvamusfestival (Hybrid European Democracy Festival) ja Tartu [eel]arvamusfestival.

Tartule omaselt on aruteludes oluline roll üliõpilastel ja kõrgkoolidel. Hübriidsündmust veavad just tegusad noored ja üliõpilasorganisatsioonid, ning sellesse on kaasatud 15 ülikoolilinna üle Euroopa.

Usume, et kõik arutlejad lahkuvad Tartust huvitavate mõttelõngadega, mida sobib edasi kerida nii Lõuna-Eesti saunades kui Euroopa ülikoolilinnakutes.

Elamus

Rahvusvahelise arvamusfestivali arutelualad paiknevad erinevates ülikoolilinnades üle Euroopa.

Ühenduse erinevate riikide vahel loome uusimate hübriidreaalsuse lahenduste abil. Nii saavad Tartu maailmamuutjaid vahetada väärt mõtted vähemalt 15 Euroopa linnaga. Euroopaga arutlemiseks tuleb vaid tulla Tartu Keskparki, [ee]arvamusfestivali keskel saab kaks sisukat päeva Euroopat ühendavaid arutelusid pidada. Teised festivali aruteluala leiad: https://democracyfestival.org/event-hubs/

[eel]arvamusfestival on mööda Eestit ringi rändav kohalik arutelusündmus, mis on inspireeritud Paide Arvamusfestivali elavast õhkkonnast. Lisaks üle-Euroopalise festivali alale, on Tartu [eel]arvamusfestivalil veel kolm aruteluala, kus kahe päeva jooksul toimuvad kümned põnevad vestlused. Arutelusid juhivad oma ala spetsialistid ning teemad ulatuvad haridusest ja tervisest kuni ühiskonna ja keskkonna küsimusteni. Kogu Tartu [eel]arvamusfestivali programm avalikustatakse 25. aprillil. Vaata lisa lehelt arvamusfestival.ee/tartu.

Mõju

Äratame Tartus ellu kriitilise ärksameelsuse ning loome keskkonna, kus erineva taustaga inimesed saavad kaasa mõelda kohalikel, riiklikel ja Euroopa teemadel. Tartu tudengid saavad julguse arutada tuleviku üle koos erinevate põlvkondadega. Ainulaadses hübriidformaadis säravad osalejate mõtted ja kuulamisoskus kosmoseni välja!

Paneelarutelu viie osalejaga.