Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
5. - 7. juuni 2024

Konverents „Väljasuremise jäljed: liigikadu, solastalgia ja taastumise semiootika”

10:00

Tartu linn | Tartu Ülikooli Oecologicum

  • muu
  • Põhiprogramm

Tasuta

Info

Kuues massiline liikide väljasuremine on üks meie aja suurimaid ökoloogilisi ohte. Konverents pöörab tähelepanu väljasuremise kultuurilistele, subjektiivsetele ja semiootilistele tahkudele.

Käsitleme väljasuremist kui looduskultuuri ja kultuurilis-ökoloogiliste süsteemidele lagunemist. See vaatenurk tõstatab küsimusi kultuuriliste strateegiate kohta, mis on tõhusad väljasuremisega kohanemisel, ohustatud liikide toetamisel ja traumast ülesaamisel. Kuidas tajutakse väljasuremist subjektiivselt, nii väljasurevate liikide kui ka selle tunnistajaks olevate inimeste poolt? Milliseid kultuuritekstid aitavad tõsta teadlikkust väljasuremisest? Millised praktilised vahendid on meil olemas, et luua looduskultuuris pelgupaiku ja pühapaiku ning toetada meie ühist habrast maailma?

Konverents on inglise keeles ja eelregistreerimisega. Registreeri: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=F2M1bQQNvEq2toyXc4hbsFU2dln9X5ZBluCSirnHWlpUQjNDU003Q1QyS0tXUTRTN1haUksyUUExRC4u

Konverents on osa Loodusloovusfestivalist, mis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Konverentsi korraldab Tartu Ülikooli semiootika osakond.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • ENG

Korraldaja

Tartu Ülikooli semiootika osakond

Asukoht

Juhan Liivi 2, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki