Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
P 5. mai 2024

Balti ja Eesti Muusika Päevad: Sten Lassmann. Klaveriõhtu «Lainete laul»

19:00 - 20:30

Tartu linn | Heino Elleri Muusikakooli Tubina saal

  • muusika
  • Põhiprogramm

Info

Tunnustatud pianisti Sten Lassmanni klaveriõhtu on pühendatud Baltimaade ereda klaveriloomingu tippteostele, seda nii kaasajast kui ka minevikust. Esiettekandes kõlavad Alo Põldmäe ja Riho Esko Maimetsa uhiuued teosed, lisaks valitud teosed läti ja leedu heliloojate sulest. Kava teeb austava kummarduse ka kodumaiste meistrite Mart Saare, Eduard Tubina ja Lepo Sumera loomingule.

Balti ja Eesti Muusika Päevade viimasel õhtul pakub sisuka klaveriõhtu kõrgetasemelise ja elujõulise pianismi võrdkuju Sten Lassmann. Arvukate tunnustustega pärjatud interpreet on mitmekordne helikunsti sihtkapitali aastapreemia laureaat, konkursside võitja, rahvusvahelise festivali KLAVER kunstiline juht ning hinnatud õppejõud, kelle interpretatsioonikunst on jõudnud maailmakuulsatesse kontserdipaikadesse nagu Purcell Room (London), Glenn Gould Studio (Toronto) ja Giuseppe Verdi saal (Milano).

KAVAS:
Eduard Tubin (1905‒1982) ― Kolm prelüüdi
Riho Esko Maimets (s. 1988) ― Floating adagio (2024) ESIETTEKANNE
M.K. Čiurlionis (1875‒1911) ― Kuus prelüüdi op. 33 (1909)
Lepo Sumera (1950‒2000) ― Sonaat (Pühendatud Peep Lassmannile, 1971)
Mart Saar (1882‒1963) ― Skizze (1910)
M.K. Čiurlionis (1875‒1911) ― “Meri”, kolm pala klaverile op. 28 (1908)
Alo Põldmäe (s. 1945) ― “Päikesetuul” (2024), esiettekanne
Jāzeps Vītols (1863‒1948) ― “Mere ääres” (tsüklist Kolm meenutust op. 43 nr. 1)
“Kuuvalgel” (kaks pala op. 41)
“Maga lapsuke”
“Lainete laul”

Eesti Muusika Päevad (EMP) on vanim järjepidevalt toimuv nüüdismuusika festival Eestis, millest on aastakümnete jooksul kujunenud vaieldamatult olulisim väljund Eesti heliloojatele, uuemale heliloomingule ja selle kasvule. Ainulaadseks teeb festivali EMPi tellimusel valminud Eesti heliloojate esiettekannete rohkus.

Tartu kultuuripealinna aastal liitub festival Eesti Muusika Päevad kolme lähiriigi muusikat ühendavaks festivaliks Balti ja Eesti Muusika Päevad, mis toimub 2024. aastal esmakordselt täies mahus Tartus. Kümne päeva jooksul leiab aset ligi 15 sündmust alates klassikalistest kontsertidest kuni eksperimentaalsemate projektideni, mis seovad erinevaid kunstivorme.

Lisaks tunnustatud Eesti tippkollektiividele ootame esinejaid nii Lätist, Leedust kui ka Soomest. Balti ja Eesti Muusika Päevade eesmärkideks on tuua publikuni arvukalt esiettekanded, tutvustada Baltimaade põnevaimat nüüdismuusikat ning olla ka koostööd võimaldav platvorm valdkonna professionaalidele.

Festival Balti ja Eesti Muusika Päevad on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele

Korraldaja

Eesti Heliloojate Liit

Asukoht

Lossi 15, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki