Liigu otse sisu juurde
27. - 28. apr.

VARES: Kevadnäitus

12:00 - 18:00

Valga vald | VARES Arhitektuuriresidentuur

  • näitus/muuseum
  • Põhiprogramm

Tasuta

Info

VARES kutsub kevadnäitusele 27.-28. aprillil

27.-28. aprillil avame VARESE kevadnäituse, kus aprillikuu residendid Ola Lewczyk, Ben Weir ja kunstnikeduo DE JENZ esitavad oma residentuuri käigus valminud loomingut. Eksponeerimisel olevad tööd on materijalipõhised, meelelised ja kogukondlikud sekkumised, millega saab tutvuda nii VARESE majas kui ka Valga linna peal.

Ben Weir on Põhja-Iirimaalt pärit arhitekt, kelle loomingu huviorbiidis on (kunstnike) prekaarsed ja muutustele avatud elutingimused. Residentuuris olles plaanib ta vabastada küttekehad nende tavapärasest kohtkindlusest. Selleks kavandab ja ehitab ta kuumust kiirgavate mööblitükkide perekonnad, mis on kunstniku igapäevase matkaloleku isemoodi saatjateks.
Beni teos SOOJUS uurib, milline võiks välja näha soojendav mööbel. Mittestandardses ja kõikuva temperatuuriga VARESE majas konstrueerib ta väikevorme, mis on erinevalt traditsioonilistest küttekehadest hoone tarindist lahti ühendatud. Kevadnäituse nädalavahetusel viib Ben oma kuumad leiutised jalutuskäiguks Valga linna peale.

DE JENZ on Norra lääneranniku pisikesel saarel elutsev ja töötav kunstnike duo Vibeke Jensen & Santiago De Waele. Nende ühine suur kogemustepagas hõlmab muuhulgas nii kureerimist, ehitamist kui ka linnainstallatsioonide loomist. Suurlinnadest väikesaarele kolimine ja karmide rannikumaastike eluviisiga kaasnev perspektiivinihe on loonud neis uutmoodi teadlikkuse, tähelepanuvõime ja loodusega koos eksisteerimise viisi – AKWANAUTØYNA – milles maastik, elu ja kunst sulanduvad ühte.
DE JENZi SIIN JA PRAEGU on kogukonda kaasav installatsioon, mis uurib nii ajaloolist kui ka kaasaegset Valga ja Valka piirilinnade eripära. Nad otsivad koos Valga gümnaasiumiõpilastega linnast kasutamata potentsiaaliga kohti, kuhu üheskoos luua noortele pühendatud kogunemispaik. Valminud kohtumispaik avaneb kevadnäitusel avaliku peoga.

Ola Lewczyk on Poola kunstnik, kes residentuuris olles valmistab kohalikest leidmaterjalidest (nagu ehitusprügi, tolm, juusked, liiv jne) telliseid. Telliseteo kogu protsessi läbi tehes, retsepte katsetades ning põletusahju ehitades uurib ta, milline võiks välja näha kohalikkusel põhinev materjali tootmine.
Ola teos SAVI keskendub tagasihoidlikule argipäeva jäätmetega segatud savitellisele. Kevadnäitusel tutvustab ta oma tellisteo protsessi tagamaid ning juba valmis saanud tehiskividest vormunud arhitektuurseid objekte.

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele

Korraldaja

VARES Arhitektuuriresidentuur

Asukoht

Uus 35, Valga, Valga maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki