Liigu otse sisu juurde
L 30. märts

Väägvere Pasunakoor 185

16:00 - 19:00

Tartu linn | Eesti Rahva Muuseum

  • muusika

Tasuta

Info

Väägvere Pasunakoor 185 on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Väägvere Pasunakoor on asutatud 1839. aastal. 2024. aastal möödub sellest 185 aastat, mida tähistame Eesti Rahva Muuseumis 30. märtsil 2024 kell 16.00 kontserdiga ja sellele järgneva meenutusteõhtuga.

Väägvere Pasunakoor on Eesti vanim puhkpilliorkester. Läbi aegade on andnud see kollektiiv oma panuse kogukonna tegevustesse, olles samas Eesti kultuuriajaloo üks oluline osa. Orkester koondab koos musitseerima mitme põlvkonna muusikahuvilisi.

30. märtsil 2024 kell 16.00 toimub Eesti Rahva Muuseumis Väägvere Pasunakoori 185. aastapäeva tähistav kontsert. Kontserdil esinevad lisaks Väägvere Pasunakoorile ka Pühajärve-Rõngu puhkpilliorkester ja Torma puhkpilliorkester, kellega oleme teinud pikaajaliselt koostööd, ning sõpruskollektiiv Saksamaalt. Kontserdile järgneb meenutusteõhtu, mille käigus kogume infot endistelt orkestrimängijatelt ning teistelt Eesti puhkpillimuusika tegelastelt orkestri(te) ajaloo kohta,
eesmärgiga seda talletada.

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele

Korraldaja

MTÜ Väägvere Pasunakoor

Asukoht

Muuseumi tee 2, Tartu, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki