Liigu otse sisu juurde
N 1. aug.

Tantsulavastus “Ma võtan selle enda kanda”

19:00 - 20:00

Tartu

  • teater
  • Põhiprogramm
Registreeru

Etenduse täpne asukoht saadetakse registreerunutele e-maili peale.

Info

"Ma võtan selle enda kanda" on avaliku linnaruumiga suhestuv rännakuna kulgev tantsulavastus. Piletid on tasuta ning registreerimisega. Etenduse täpne asukoht saadetakse registreerunutele e-maili kaudu.

Ta punus tema juukseid ja higistas toas, mida küttis ürgminevikust pärit tillukeste olendite loodud must mateeria – nafta, mille olid maa sügavusest välja aidanud karedad käed.

Ameerika filosoof Judith Butler nendib, et tuleviku aktivismi peamiseks küsimuseks saab olema elu alalhoidmine. “Meie” linna hooldamine, edasikandmine ja taastamine, et saaksime seal võimalikult hästi elada. Mina, kollektiiv, Maa. Indiviidi õitsengule ja arengule pühendumine, ühtaegu tunnistades meie omavahelist seotust ja vastastikust sõltuvust. Kuidas saame olla linnaruumis meie ise ja kuidas teineteisele tuge pakkuda? Milline näeb välja hoolitsus?

Pühendume argipäeva baroksusele, linnaelu sündmusetusele ja lihtlabastele viisidele, mille abil liigume ühest päevast teise.

“Ma võtan selle enda kanda” on avaliku linnaruumiga suhestuv rännakuna kulgev tantsulavastus. Oda Holmvik Bredvold (Norra), Hanna Junti (Eesti), Maria K. Landmark (Norra), Karsten Lunde (Norra), Maya Mi Samuelsen (Norra), Sigrid Savi (Eesti), Nele Tiidelepp (Eesti) ja Margaret Tilk (Eesti) on kaheksa kunstnikku, kes moodustavad interdistsiplinaarse ajutise kollektiivi erinevatest soovidest, unistustest, vajadustest ja oskustest. Neid ühendab pehmuse otsing ning huvi avaliku ruumi ning liikuvate kehade vastu.

Autorid, etendajad: Oda Holmvik Bredvold (NO), Hanna Junti (ET), Maria K. Landmark (NO), Karsten Lunde (NO), Maya Mi Samuelsen (NO), Sigrid Savi (ET), Nele Tiidelepp (ET) and Margaret Tilk (ET)
Kestus: 60min

Etendus on osa Sõltumatu Tantsu Lava (STL) ja Davvi – etenduskunstide keskuse korraldatavast residentuuri- ja lavastusprojektist “Liikuvad linnad”. “Liikuvad linnad” on osa Euroopa kultuuripealinnade Tartu 2024 ja Bodø 2024 põhiprogrammist ja ECOC 2024 projektist “Duo Networking”, mida toetab EEA and Norway Grants.

Keeled

  • EST
  • ENG

Korraldaja

Sõltumatu Tantsu Lava

Asukoht

tartu linn, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki