Skip to main content
T 4. juuni

Shiro Takatani/Dumb Type „Tangent“

19:00 - 21:00

Tartu linn | Teater Vanemuine

  • teater
  • muu
0 - €

Piletid tulevad müüki veebruaris 2024.

Info

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 ja Kanuti Gildi SAAL esitlevad uhkusega Euroopa esietendust Shiro Takatani esimesest uuest lavateosest kaheksa aasta jooksul, millega tähistatakse maailmakuulsa multidistsiplinaarse kunstikollektiivi Dumb Type 40. aastapäeva.

„Tangent“ on esimene Shiro Takatani sooloartistina loodud etenduskunsti teos pärast 2015. aasta teost „ST/LL“. Uus teos käsitleb liminaalse ruumi temaatikat: tavalisuses peituvat erilisust ja kummalist ala, kus eksisteerivad samaaegselt kaks vastandlikku elementi. Tegemist on rahuliku, ilusa ja dramaatilise lavateosega, mis, olles juurdunud kunsti, teaduse ja tehnoloogia vastastikustesse seostesse, ületab leidlikult piiri visuaalkunsti ja etenduskunstide vahel.

Maailma esmaettekanne: 9. veebruaril 2024 Jaapanis ROHM Theatre Kyotos
Euroopa esietendus: 4. ja 5. juunil 2024 Eestis Vanemuise teatris

Kaasproduktsioon: ROHM Theatre Kyoto ning Kanuti Gildi SAAL ja SA Tartu 2024

Etendused on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Piletid tulevad müüki veebruaris 2024.

Jaapani meediakunstnik Shiro Takatani on kogunud etenduskunstide areenil tuntust uute võimaluste katsetajana. Ta on 1984. aastal tegevust alustanud legendaarse jaapani kunstikollektiivi Dumb Type kaasasutaja ja tuumikliige. Alates 1995. aastast on ta Dumb Type’i loovjuht ja alates 1998. aastast on ta teinud ka aktiivset soolokarjääri.

Kollektiivi Dumb Type teoseid on eksponeeritud ja esitatud mainekates paikades kõikjal maailmas, näiteks Tokyo Metropolitani fotograafiamuuseumis, Lyoni kaasaegse kunsti muuseumis, Pompidou keskuses ja New Yorgi moodsa kunsti muuseumis (MoMA). 2022. aastal esindas Dumb Type 59. Veneetsia biennaalil Jaapanit.

Takatani on loonud mitmeid installatsioone ning seni on ta loonud ja lavastanud ka kolm teatri- ja tantsuetendust: „La chambre claire“ (2008), „CHROMA“ (2012) ja „ST/LL“ (2015). Teiste hulgas on ta teinud koostööd jaapani helilooja Ryuichi Sakamoto ning Jaapani silmapaistvaima heli- ja visuaalkunstniku Ryoji Ikedaga.

Shiro Takatani/Dumb Type „Tangent“ on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Korraldaja

Tartu 2024

Asukoht

Vanemuise 6, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki