Liigu otse sisu juurde
27. apr. 2024 - 28. sept. 2025

“Peedist pesumasin: leidlikkus teel”

10:00 - 18:00

Kanepi vald | Eesti Maanteemuuseum

  • näitus/muuseum
  • Põhiprogramm
Piletikassas (kohapeal) 8 - 24 €

Info

“Peedist pesumasin” osanäitus “Leidlikkus teel” tutvustab vaatajale erinevaid isetegemise võimalusi, mis aitasid nõukogude inimesel saada punktist A punkti B. Räägime viisidest, kuidas inimesed liikusid ning kuidas nii garaažides-kuurides kui riiklikes asutustes leiutati ja ehitati eluks hädavajalikke masinaid.

Kuna eraautosid oli vähe ja ühistransport kehvake, otsisid inimesed ise võimalusi, kuidas käia tööl, sugulastel-sõpradel külas, teha pikemaid reise, veeta puhkust ja vaba aega kodust eemal. Loomulikult sooviti seda teha mugavalt ja stiilselt! Kuna nappis masinaid igapäevaste tööoperatsioonide täitmiseks, siis modifitseeriti, leiutati, konstrueeriti, ehitati ise masinad ja nende lisaseadmeid.

Isetegemise tehnikakultuur ja garaažiloome õitsesid ning sisepõlemismootori tööprintsiip oli keel, mida kõik ühiselt mõistsid. See väljapanek on leiutamisest, leidlikkusest, loovusest, taaskasutusest ja isetegemisest nõukogude aegses mootorite maailmas, aga ka ihast moodsa ja mõnusa elu järele.

“Peedist pesumasin” osanäitus “Leidlikkus tänaval ja teel” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-kanepi

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

Eesti Maanteemuuseum

Asukoht

Kanepi-Varbuse, Varbuse, Põlva maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki