Liigu otse sisu juurde
P 25. aug.

Pärt & Händel

18:00 - 19:15

Tartu Pauluse kirik

  • muusika
  • Põhiprogramm
Osta pilet 30 €

Täispilet 30 € / Sooduspilet 20 € / Pilet kahele 50 € Toetajapilet 100 �

Info

Kontsert „Pärt & Händel“ on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Kontsert „Pärt ja Händel“ loob muusikalise silla erinevate ajastute vahel, ühendades 18. sajandi kõlamaailma tänapäeval enim mõju avaldanud muusikaga. Esitajateks on rahvusvaheliselt hinnatud Arvo Pärdi interpreedid Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) ning Põhjamaade juhtiv barokkorkester Concerto Copenhagen (CoCo)

Arvo Pärt
„Silouans Song“ keelpillidele
„Trisagion“ keelpillidele
„Stabat Mater“ segakoorile ja keelpilliorkestrile

Georg Friedrich Händel
Concerto Grosso op 6 nr. 5 D-duur
„Dixit Dominus“ solistidele, koorile ja orkestrile

Kahe omanäolise kollektiivi koostöös avastatakse koos suurmeistrite – Arvo Pärdi ja Georg Friedrich Händeli – loomingu uusi tahke. Inimhääle ja loodusmaterjalidest vanamuusika pillide kooslus on üks põliseid viise muusika esitamiseks. Kavas olevaid Pärdi teoseid interpreteerib CoCo ajastu pillidel esmakordselt, mis loob uudseid võimalusi helilooja sügava ja mitmekihilise loomingu tõlgendamiseks. Ka Arvo Pärdi varasemad tintinnabuli stiilis teosed on loodud samuti ajastupillide kõlale mõeldes. Pärdi muusikale sekundeerib barokiajastu suurkuju Händeli särav looming.

Põhjamaade juhtiv barokkorkester Concerto Copenhagen (CoCo) on üks põnevamaid vanamuusikale pühendunud ansambleid maailmas, kes mängib ajaloolistel instrumentidel. Orkester on hinnatud nii oma kõrge mängukvaliteedi kui ka mitmekesise repertuaari poolest – lisaks barokiajastu tuntud heliloojatele esitavad nad vähetuntud olulisi teoseid Skandinaavia heliloojatelt. Pikka aega on CoCo sooviks olnud varajase muusika kõrval esitada ka Arvo Pärdi loomingut ajastu pillidel koos Pärdi muusika hinnatumate interpreetide, Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkooriga.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele

Korraldaja

Eesti Filharmoonia Kammerkoor / Estonian Philharmonic Chamber Choir

Asukoht

Riia 27, 51010 Tartu

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki