Liigu otse sisu juurde
24. - 25. aug.

Paganlik PärimusÖÖ

18:00 - 23:55

Võru linn | Kubija vabaõhulava

  • muusika
  • pidu/klubi
  • teater
Osta pilet 9 - 26 €

Early bird soodusperiood kuni 31. detsembrini 2023

Info

Ühel salapärasel augustiööl vilguvad Kubija mändide all tuled ja veiklevad sõled. Pimeduse süvenedes tunned, kuidas esivanemate ilmaruum sinu ümber ellu ärkab…

Paganlik pärimusÖÖ toimub 24. augustil Kubija laululaval Võru linna 240. sünnipäeva pidustuste raames. Pärimuskultuuri, teatrikunsti, valgusmängu ja looduskeskkonda siduval üritusel astuvad üles näitlejad ja tantsijad Saare-, Viru-, Harju-, Võru- ja Setomaalt.

Tantsuplatsil taaselustuvad muistsed mustrid ja sümbolid. Puude vahel hiilivad ringi Võrumaa kirjaniku Juhan Jaigi loomingust tuttavad tondid, naksikesed ja puraskid. Taamal kostub torupilli- ja kandlehelisid.

Väravad avatakse 18:00st

20:00 Minilavastused erinevad minilavastused algavad üheaegselt Kubja lauluväljaku ümber asuvas männimetsas viiel erineval laval. Iga lavastuse pikkus on umbes 15 minutit ja kuna lavastusi korratakse tunni jooksul mitu korda, saab igaüks nautida mitut vaatemängu.

21:15 ÖÖtantsupidu ,,Õnnemärgi all sündinud” Kubja laulukaare all ehk pealaval. Üles astuvad umbes 600 tantsijat üle Eesti, aga ka muusikud, näitlejad ja akrobaadid ning näha saab tuleteatrit.

23:00-23:50 Kubija lauluväljaku ümbruses viies erinevas paigas toimuvad traditsioonilised kirmaskid koos ühistantsimise ja üllatustega.

24:00 ÖÖtantsupeo kulminatsioon Kubija laulukaare all.

24:10 SüdaÖÖpidu

Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.

Paganlik PärimusÖÖ on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele

Korraldaja

MTÜ Võru Folkloorifestival

Asukoht

Kubija vabaõhulava, Meegomäe, Võru, Võru maakond, 65526

Vaata veel

Vaata kõiki