Liigu otse sisu juurde
17. veebr. 2024 - 24. veebr. 2025

Näitus “Kellele kuulub öö?”

10:00 - 18:00

Tartu linn | ERMi galerii, B-fuajee ja keldrikorrus

  • näitus/muuseum
  • Lisaprogramm
Piletikassas (kohapeal) 7 - 15 €

Iga kuu teisel pühapäeval näitusepiletid -50% (v.a aastapiletid)

Info

2024. aastal võtab ERM valgusvihku elu öises linnas. Näitus „Kellele kuulub öö?” vaatleb, kuidas on inimesed kogenud Eesti linnaööd minevikus ja avab praegusaegse öö mitmekülgseid tähendusi.

Ööelu on ajast aega kujundanud võim ja kultuur. Keskaegne Tallinn lukustas öös peituvate ohtude eest oma väravad ning saatis linnaelanikud õhtul eranditeta koju, et nad saaksid end uueks päevaks välja puhata. Ligikaudu 150 aastat tagasi olid tänavad mattunud pimedusse, äärelinnas ulgusid hundid… ainult öövahid käisid ringi, et pidada korda ja vajadusel ööskäijaid hurjutada. Nüüdisaegsed linnad toimetavad aga ööpäevaringselt, pakkudes vajalikke teenuseid ja mitmekesist ööelukultuuri.

Seda, mis linnaöös toimub, tajutakse ühelt poolt probleemi ja ohuna, üritades seda ikka seaduste ja piirangutega juhtida. Teisalt võetakse ööd vabanemise, meelelahutuse ja päevaga võrreldes teistsuguse aegruumina. Ööelu kätkeb endas meelelisi naudinguid, eksperimenteerimist ja loomingulisust ning samas ohtu ja reeglitest üleastumist. Öisel linnal on oma rütm ja atmosfäär, mis on inspiratsiooni andnud paljudele kunstnikele, kirjanikele ja muusikutele. Öö on põnev mitmetahuline tegevusväli.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

Eesti Rahva Muuseum

Asukoht

Muuseumi tee 2, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki