Liigu otse sisu juurde
16. märts - 21. juuli

Kris Lemsalu isikunäitus „DONATELLA. Elukeeris“

11:00 - 18:00

Tartu linn | Tartu Kunstimuuseum

  • näitus/muuseum
Piletikassas (kohapeal) 0 - 6 €

Info

Kris Lemsalu iskunäitus „DONATELLA. Elukeeris” on Eesti kunsti ühe säravaima rahvusvahelise tähe esimese isikunäitusega Tartus.

Lisaks Lemsalu tõlgendusele Tartus igavesse suudlusse jäätunud purskkaevust, tuleb näitusel esmaesitlusele Lemsalu autodokumentaalne eluloofilm „Vana klaver ” ning valik värskeid joonistusi koos mõne varasemast tuttava installatsiooniga.

Nii enda kui oma teoste silmatorkavate kostüümide poolest tuntud Kris Lemsalu kombineerib oma teostes portselani karusnaha, villa, tekstiili, silikooni, leidobjektid, helid ja teised materjalid isemeelse huumoriga sürrealistlikeks stseenideks, mis on nii sama peadpööritavalt sümbolistlikud kui lustlikud.

Kris Lemsalu (s 1985) elab ja töötab teljel New York ning Tallinn. Ta õppis Eesti Kunstiakadeemias, Taani Kuninglikus Kunstiakadeemias ning Viini Kaunite Kunstide Akadeemias. Lemsalu oli Eesti paviljoni kunstnik 58. Veneetsia Kunstibiennaalil (2019) ning pälvis vahetult enne seda kodumaal tähelepanu Tamara Luugi poolt Tallinna Kunstihoones kureeritud duo näitusega „Kaunitar ja koletis” koos maalikunsti klassiku Tiit Pääsukesega. Lemsalu viimane suurem näitus Eestis oli koos abikaasa Kyp Maloneiga Tallinnas Kai kunstikeskuses „Love Song Sing Along (Once Again With Feeling!)” 2020. aastal.

Kuraator: Indrek Grigor
Graafiline disain: Tuuli Aule
Koordinaator: Kristlyn Liier
Tõlge: Peeter Talvistu
Keeletoimetajad: Anti Saar & Richard Adang

Kris Lemsalu isikunäitus „DONATELLA. Elukeeris” kuulub Tartu Euroopa kultuuripealinn 2024 programmi ning on osa suuremast sürrealismi manifesti 100. juubelile pühendatud näituste sarjast, mille hulka kuuluvad veel samuti Tartu Kunstimuuseumi viltuses näitustemajas toimuvad „Initsiatiiv altpoolt. Eesti 80ndate karikatuur”, Ilmar Malin „igaviku hõõg” ja Eesti rahvamuuseumis eksponeeritud näitus „Sürrealism 100. Praha, Tartu ja teised lood…”

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele

Korraldaja

Tartu Kunstimuuseum

Asukoht

Raekoja plats 18, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki