Liigu otse sisu juurde
N 8. aug.

Kontsert: The Unused Word (AT)

19:00 - 20:00

Tartu linn | Autovabaduse puiestee

  • muusika
  • Põhiprogramm

Tasuta

Info

Tähistamaks Euroopa kultuuripealinna tiitliaastat võtab Autovabaduse puiestee sel korral rahvusvahelised mõõtmed. 8. augustil jõuab puiestee lavalaudadele Austria artist The Unused Word.

Anna Schauberger (1985) on Austriast pärit laulja, muusikaprodutsent, koorijuht, helilooja ja aeg-ajalt räppar. Tema huvid ulatuvad hetkeliste akustiliste momentide nautimisest oma kooriliikmetega kuni väikeste nüansside hoolika kujundamiseni oma elektroonilises muusikas. Tema plaadifirma on Duzz Down San (Viin), Austria muusikute kollektiiv, mis koosneb peamiselt hiphopi ja elektroonilise muusika artistidest ja DJ-dest. Duzz Down San oli plaadifirma, kus ta andis 2013. aastal välja oma debüüt-EP “infinity”, ja sellest ajast alates on ta järjepidevalt välja andnud EP-sid, sooloalbumi, kaks duoalbumit nime Nødstop all, samuti instrumentaallugusid Duzz Up! plaadifirma kogumikudel. Tema muud tööd hõlmavad remiksiprojekti heliloojate foorumile ning matemaatilise valemi põhjal loodud kompositsiooni (mõlemad ein_klang recordsil) ja vokaalkompositsiooni neljale häälele (‚White‘).

Anna on ka kirglik loovkirjutamise ja laulusõnade, samuti laulmise ja vokaalitreeningu töötoa juhendaja – olgu see siis noortele, teismelistele või täiskasvanutele. Tema peamine fookus on naiste ja queer-inimeste toetamisel ning vaimsete haiguste stigmatiseerimise vastu võitlemisel. Neurodivergentse inimesena, kellel on AuDHD, soovib ta tõsta teadlikkust sellest, kui erinevalt võivad need neuroarenguhäired naistel avalduda. Töötades enamasti nime The Unused Word all ja tehes pigem aeglase tempoga, sooja ja embavat muusikat, tabas teda 2010. aastate keskel äkiline feminismipuhang ja ta otsustas luua feministliku räpi alter ego nimega Yolo Ferrari. Tagantjärele näeb Schauberger muusikat, mida ta lõi The Unused Word nime all, peamiselt esindamas tema autistlikku vajadust väiksema stimulatsiooni ja suurema isolatsiooni järele, samas kui Yolo Ferrari nime all loodud laulud rahuldasid ka tema impulsiivsema poole. Yolo Ferrarina asutas ta 2017. aastal koos kolme meeskolleegiga feministliku räpigrupi nimega 4x4cl.

Oma soolokontserdil Tartus esitab Anna Schauberger nii lugusid, mis on loodud nime The Unused Word all, kui ka lugusid mõlemalt Nødstopi albumilt.

Tule koos pere või sõpradega ning naudi suurepärast muusikat ning mõnusat atmosfääri!

Tartu 2024 Autovabaduse puiestee on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Vaata programmi siit: https://tartu2024.ee/programm/

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele
  • väikelapsega pere sõbralik
  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Tartu 2024

Asukoht

Vabaduse puiestee, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki