Liigu otse sisu juurde
N 25. juuli

Kontsert: Liv Andrea Hauge Trio (NO)

19:00 - 20:00

Tartu linn | Autovabaduse puiestee

  • muusika
  • Põhiprogramm

Tasuta

Info

Tähistamaks Euroopa kultuuripealinna tiitliaastat võtab Autovabaduse puiestee sel korral rahvusvahelised mõõtmed. 25. juulil astub puiesteel lavale Norra džässartist Liv Andrea Hauge Trio, kes on lühikese tegutsemisajaga pälvinud mitmeid tunnustusi. Tule naudi mõnusat suveõhtut jazz'i saatel!

Liv Andrea Hauge Trio koosseisu kuuluvad pianist ja helilooja Liv Andrea Hauge, bassil Georgia Wartel Collins ja trummidel August Glännestrand. Nende muusika esindab uuenduslikku lähenemist klassikalises klaveritrio formaadis. Hauge kompositsioonid keskenduvad rütmile, lihtsatele, kuid meloodilistele lugudele ja muusikute vahelisele spontaansusele. Igas loos on palju ruumi improvisatsiooniks, muusika areneb dünaamiliselt vastavalt esinejate ja publiku vahelisele energiale. Inspiratsiooni ammutatakse kaasaegsest klaveridžässist, kus mõju on avaldanud näiteks Paul Bley Trio, Maria Kannegaard Trio, Moskus ja Kit Downs.

Trio debüteeris suvel 2022, andes välja kaks albumit, tuuritas ulatuslikult Norras ja Euroopas ning pälvis mainekaid auhindu, sealhulgas valiti nad Jazzahead 2024 valikusse ja pälviti Zenith Award 2024. Nende debüütalbum “Live from St. Hanshaugen” ilmus oktoobris 2022 ja pälvis Norra kriitikute kiituse, nende seas Audun Vinger, kes kirjutas, et “see kõlab geniaalselt” ning sisaldab “meloodilisi, robustseid kompositsioone” (Jazznytt, 07/10/2022). Teine album “Ville Blomster” ilmus veebruaris 2024 Norra maineka plaadifirma Hubro/Grappa alt. See album sai laialdase tunnustuse, kus Prantsuse ajakiri Qobuz tunnustas triot kui ühte “2024. aasta 10 džässartisti, keda jälgida”.

Muusika:

Spotify: https://open.spotify.com/artist/7jGCarlGKFKrBQwYtpKWsg?si=Y3oStE01THepN5WvVHrXfw

Instagram: https://www.instagram.com/livandreahaugetrio/
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100085665251974

Tule koos pere või sõpradega ning naudi vabas õhus suurepärast muusikat! Kontsert on TASUTA!

Tartu 2024 Autovabaduse puiestee on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Vaata programmi siit: https://tartu2024.ee/programm/

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele

Korraldaja

Tartu 2024

Asukoht

Vabaduse puiestee, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki