Liigu otse sisu juurde
L 2. märts

Happy Big Band Weekend 2024 1. päev

15:00 - 17:00

ERMi sild

  • muusika

Tasuta

Info

L 2.03.2024 kell 15 ERMi sillal Tartus City Jazz Riga jazzkooli Big Band Lätist, dirigendid Karlis Vanags, Karlis Alfreds Feldbergs, vokaalsolistid Jete Rebeka Strazdina, Marks Vilenskiset Tartu Saksikoor, juhendaja Toomas Peterson Big Band Tartu, külalisdirigent Roger Johansen Norrast, vokaalsolist Kreet Stubender

Big Band Tartu on oma tegevusaastate jooksul kohtunud paljude külalisdirigentide ja big-bandidega, kellega ka peale projektide lõppemist on jäädud rõõmuga suhtlema. Suheldes saab selgeks kõigi tegemiste ühisosa – soov teineteise esinemist kuulata, jagada parimat repertuaari ja ideid, korraldada ühiseid laagreid uue muusika ja/või stiilide õppimiseks, sõbruneda kontserdijärgses meeleolus.

Selleks korraldame juba kümnenda Happy Big Band Weekend’i 2-3.03.2024.a. Tartus ja Tallinnas, et sõpradega taas kohtuda ja jagada oma vaimustust jazzihuvilise publikuga.

Seekordseks staariks on külalisdirigent Roger Johansen – dirigent, trummar, helilooja ja jazzfestivali Open Jazz Bodø korraldaja sõsar Euroopa Kultuuripealinnast Bodø 2024 Norras, kelle loomingut ja muud Norra muusikat esitab Big Band Tartu.

Kaugemalt tuleb meie festivalile esinema City Jazz Riga jazzkooli big band Lätist, mida juhatavad saksofonist ja helilooja, Läti Raadio Big Bandi juht ja kunstiline juht Karlis Vanags, ning Läti Raadio Big Bandi tombonist Karļis Alfreds Feldbergs. Kontserdi erikülalised on lauljad Jete Rebeka Strazdina ja Marks Vilenskis.

Kohalikest orkestritest on väga oluline Uku Konsap Big Band – Uku Konsap on noor Eesti saksofonist, kes enda bigbändi kutsus esimest korda kokku 2022a kevadel hõlmates parimaid noori jazzmuusikuid Lõuna-Eestist koos mõne “veteraniga”. Muidugi ei saa jätta nimetamata Eller Big Bandi koos dirigendi Tanel Aavakiviga, Piirilinna Big Bandi Valgast, mida juhatab Gunars Geduševs Lätist, Valmierast, Tartu Saksikoori (juhendaja Toomas Peterson) ja Big Band Tartu’ut, kellel hää võimalus esitada oma kava koos külalisega kaugelt Norrast. Tallinna kontserdil osalevad meie vanad sõbrad Tallinna Tehnikaülikooli Big Band (dirigent Bianca Rantala) ja Horre Zeiger Big Band (dirigent Toomas Tutt).

Tartus toimuvad 2-3.märtsi 2024 kontserdid ERMi sillal Tartus.
Tallinnas toimub kontsert P 3.märtsil kl 19 kultuurikeskuses Kaja.

Happy Big Band Weekend 2024 on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • väikelapsega pere sõbralik

Korraldaja

Laulu- ja pillimänguselts Con Vivo MTÜ

Asukoht

Muuseumi tee 2, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki