Liigu otse sisu juurde
K 1. mai

defunensemble (FI). Balti ja Eesti Muusika Päevad

19:00 - 20:30

Tartu linn | Eesti Rahva Muuseum

  • muusika
  • Põhiprogramm

Info

Soome üks tuntumaid nüüdismuusika ansambleid toob kuulajateni Baltimaade ja Soome hinnatud heliloojate värsked teosed. Esiettekandes kõlab Ülo Kriguli uhiuus teos.

Defunensemble on tõestanud end ühe olulisema kaasaegse muusika ansamblina Soomes. Ansambli tegevust suunab tugev tahe süüvida elektroakustilise muusika maailma ja missioon seda kuulajatele tutvustada. Defunensemble esitab sageli Soome esiettekandeid olulisemast elektroakustilisest repertuaarist, samal ajal aktiivselt uusi teoseid tellides, mis kaasavad ajastu värskemaid tehnoloogiaid.

Kunstilise juhi Sami Klemola käe all on ansambli kontserdikavad osutunud erutavalt uuenduslikeks, ühendades erinevaid elektroakustilise muusika žanre enneolematu usutavusega – iganenud arusaamad klassikalisest muusikast ununevad kiiresti. Tõsise professionaalse ettevõtmisena on defunensemble’i muusikud ja helikujundajad ilmselt kõige aktiivsemad isiksused Soome nüüdismuusika areenil. Pärast suurimate kodumaiste festivalide vallutamist on ansambel saavutamas aina kasvavat rahvusvahelist haaret.

KAVA
Lauri Supponen ― Continuo
Agita Reke ― Magnetic mirror
Ülo Krigul ― Uus teos (esiettekanne)
Andrius Siurys ― Miscommunication
Antti Auvinen ― Warp my Simone

Eesti Muusika Päevad (EMP) on vanim järjepidevalt toimuv nüüdismuusika festival Eestis, millest on aastakümnete jooksul kujunenud vaieldamatult olulisim väljund Eesti heliloojatele, uuemale heliloomingule ja selle kasvule. Ainulaadseks teeb festivali EMPi tellimusel valminud Eesti heliloojate esiettekannete rohkus.

Tartu kultuuripealinna aastal liitub festival Eesti Muusika Päevad kolme lähiriigi muusikat ühendavaks festivaliks Balti ja Eesti Muusika Päevad, mis toimub 2024. aastal esmakordselt täies mahus Tartus. Kümne päeva jooksul leiab aset ligi 15 sündmust alates klassikalistest kontsertidest kuni eksperimentaalsemate projektideni, mis seovad erinevaid kunstivorme.

Lisaks tunnustatud Eesti tippkollektiividele ootame esinejaid nii Lätist, Leedust kui ka Soomest. Balti ja Eesti Muusika Päevade eesmärkideks on tuua publikuni arvukalt esiettekanded, tutvustada Baltimaade põnevaimat nüüdismuusikat ning olla ka koostööd võimaldav platvorm valdkonna professionaalidele.

Festival Balti ja Eesti Muusika Päevad on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG
  • GER

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele

Korraldaja

Eesti Heliloojate Liit

Asukoht

Muuseumi tee 2, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki