Kommenteeri

Veszprém-Balaton 2023 külastab Tartut, et vahetada oskusteavet ja arutada edasist koostööd

12.-14. veebruaril viibivad Tartus töövisiidil Veszprém-Balaton 2023 loovjuht, programmi arendusjuht ja loovtiimi koordinaator. Kohtumistel Tartu 2024 ja Tartu linnavalitsusega vahetatakse Euroopa kultuuripealinnade alast oskusteavet ning arutatakse edasist koostööd.

Tartus on töövisiidil Veszprém-Balaton 2023 loovjuht, lavastaja ja stsenaristina tunnustatud Can Togay (VEB 2023 Creative and Artistic Director), samuti on siin programmi arendusjuht Friderika Mike (VEB 2023 Director of Programme Development), kes oli ka üks kandideerimise eestvedajaid, ning loovtiimi koordinaator Marietta Srágli (VEB 2023 Project Coordinator of the Artistic Team).

Veszprém-Balaton 2023 on enda tiitliaastal ainus Euroopa kultuuripealinn, sest brexiti tõttu jäi Suurbritannias toimunud konkurss pooleli. Ungaris toimus Euroopa kultuuripealinna konkurss samamoodi nagu Eestis  – kaks aastat, kaks vooru ning 12-liikmeline rahvusvaheline sõltumatu žürii valis võitja. Lõppvoorus võitis Tartu sõpruslinn Veszprém (ja neid ümbritsev Balatoni järve äärne regioon) suuri Ungari linnu Debreceni ja Györi. 

Eelneval kahel aastal oli Tartu 2024 kandidatuurimeeskonnal Veszprémi kolleegidega tihe suhtlus, et vahetada kandideerimist puudutavat oskusteavet. Nüüd, kui kummalgi linnal on toimiv kultuuripealinna elluviiv organisatsioon, on päevakorral elluviimisega seotud oskusteabe vahetamine ning kokkulepped edasiseks kultuuriprogrammi- ja turunduskoostööks.

Veszprém kui UNESCO muusikalinn soovib saada ka ülevaate Tartu kui UNESCO kirjanduslinna tegemistest. Samuti külastab 2023. aasta Euroopa kultuuripealinna delegatsioon Eesti Rahva Muuseumi. 

Fotod: Kiur Kaasik

Lisa kommentaar

Email again: