Kommenteeri

Valmib ülevaade Tartu ööelu hetkeseisust

20. veebruaril kell 19 kogunesid kultuurilokaalis Arhiiv tartlased, kelle tööd ja tegemised tihti päevavalgust ei näegi. Need on tudengilinna öise kultuurielu korraldajad ja meelelahutusega majandajad, kelle ühiseks südameasjaks on viia Tartu ööelu kvaliteet uuele tasemele.

Tartus hilistundidel valitseva olukorra kaardistamisega alustati juba eelmise aasta lõpus seoses 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimisega. Tänaseks on peetud seitse seminari, kuhu panustas ligi 40 eri profiiliga öömajanduses osalejat baaritöötajatest kultuurikorraldajateni. Arutelude tulemustest pannakse peagi kokku ülevaade Tartu öömajanduse ja -kultuuri hetkeseisust, mis on omakorda lähtepunktiks tervikliku ööelustrateegia koostamisel.

Tartu 2024 projektijuht Kalle Paas leiab, et uue taseme saavutamiseks tuleb alustada põhiväärtustest ning Tartu ööelus osalejad perioodiliselt kokku tuua, et kogemusi jagada ning ühistele muredele paremaid lahendusi leida, olgu teemaks personaliküsimused, öine turvalisus või esinejatepõud.

“Lõplik siht on pakkuda tartlastele ja meie külalistele kõrget kvaliteeti ja meeldejäävaid kogemusi ka öises kultuurielus. Selle saavutamiseks on koostöö möödapääsmatu, isegi kui asju aetakse väga erinevates niššides. Alustame üheskoos olukorra kaardistamisega ja seejärel otsime lahendusi, mis tartlastele reaalset kasu tooksid,” põhjendab Paas seni puuduva strateegia vajalikkust.

Seminaride põhiteemadeks olid infrastruktuur, turvalisus, mürakaebused ja linnaplaneerimine, kuid tähelepanu pöörati ka publiku ja sündmuste turundamisele ning artistide järelkasvu madalseisule. Viimasel seminaril esitleti seniseid tulemusi ja pöörati tähelepanu regulatsioonidele, mis ööelu mõjutavad.

Lisa kommentaar

Email again: