Kommenteeri

Tartu viis Tallinna Balti jaama Euroopa kultuuripealinna maamärgi ja linnapead sõlmisid koostöölepingu

Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart allkirjastasid täna Tallinnas koostööleppe, mille alusel 2023 Euroopa roheline pealinn Tallinn ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 teevad vastastikku kasulikku koostööd.

Foto: Mana Kaasik

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on Tartu 2024 maamärgi Tallinna viimine märk sellest, et Tartu kui Euroopa kultuuripealinn peab olema Eesti pealinnas nähtavam, koostöö kahe linna vahel võimaldab mõlema linna jaoks olulisi eesmärke paremini ellu viia. „Mul on hea meel, et saame koostöös Tallinna linnaga Tartu ja Lõuna-Eesti meie riigi strateegilistes sõlmpunktides nähtavamaks teha. Koostööd teeme ka keskkonna teemadel, sest keskkonnasõbralikud väärtused on Tartu linnale väga olulised. Ka kultuuripealinna kunstiline kontseptsioon räägib ellujäämise kunstidest, mis on praeguses maailmas aktuaalsem kui kunagi varem“ selgitas linnapea.

„Tallinnal ja Tartul mõlemal on lähiaastail vastutusrikas roll Euroopa teemapealinnade tiitlit kandes ja seljad kokku pannes suudame nii rohelise pealinna kui ka kultuuripealinna eesmärke paremini täita. Tallinn soovib Tartuga koostööd teha rohelise linnajuhtimise põhimõtete väljatöötamisel, aga ka rohelise pealinna programmis sisalduvate ettevõtmiste osas. Loomulikult oleme Tartule kui kultuuripealinnale väärikaks väravaks ja partneriks, sest Tallinn on kandnud 2011. aastal kultuuripealinna tiitlit ning mõistame, et Tallinn on värav kogu Eestisse ja väliskülaliste tee Tartusse algab enamasti Tallinnast,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.
 
SA Tartu 2024 tegevjuht Kuldar Leis: “Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 on kahe aasta pärast Eesti tippsündmus ja Euroopa suurim kultuurisündmus. Tallinna linn kui Eesti riigi esindusvärav on tiitliaasta lõpuni sümboolseks alguspunktiks Tartusse ja Lõuna-Eestisse. 2023. aastaks tähistatakse Tallinna linna piir Tartusse suunduval maanteel silmapaistvalt.”

Koostööleppe järgi paigutab Tartu Tallinnasse kultuuripealinn 2024 maamärgid ning Tallinn toob Tartusse omakorda rohelise pealinna maamärgid. Mõlemasse linna kavandatakse nii kultuuripealinna kui ka rohelise pealinna programmi, samuti jagatakse vastastikku rohelise linnajuhtimise ning keskkonnasõbraliku kultuurikorralduse soovitusi. Koostööprotokolli täitmiseks koostavad Tallinn ja Tartu eraldi tegevuskava.

Allkirjastamine toimus Balti Jaama turu esisel platsil Tartu 2024 maamärgi ees.
Maamärk on Tallinnas 11. oktoobrini.
 
Tallinn kandis Euroopa kultuuripealinna tiitlit 2011. aastal.


Foto: Mana Kaasik

Lisa kommentaar

Email again: