Kommenteeri

Tartu ja Tampere uuendasid koostöölepingut

Täna allkirjastasid Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tampere linnapea Lauri Lyly uue koostööprotokolli aastateks 2019-2020. Lisaks Tampere linnavalitsuse delegatsioonile saabus Tartusse ka üheksaliikmeline ettevõtjate delegatsioon ning Soome suursaadik Timo Kantola.

Seminaril „Euroopa kultuuripealinn 2024 ja 2026“, esitlesid oma plaane Tartu 2024 vastutav projektijuht Erni Kask ning Tampere 2026 esindaja Lauri Savisaari.

Pärast seminari allkirjastasid Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tampere linnapea Lauri Lyly kahe linna uue koostööprotokolli aastateks 2019-2020. Linnade tihe koostöö jätkub lähiaastail targa linna ja innovaatilise ettevõtluse arendamisel, linnakeskkonna kujundamisel ja eriti tihedalt kultuuri- ning haridusvaldkonnas.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul ühendab kahte ülikoolilinna senisest rohkem Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise soov. "Kindlasti leiame siin rohkelt koostöö- ja kogemuste vahetamise võimalusi, kuidas kandideerimisprotsessi edukalt läbida," sõnas Klaas.

Sel aastal on kahe Euroopa kultuuripealinnaks pürgiva linna kultuurikoostöö tihenenud. Arutatud on koostöövõimalusi kultuuripealinna tiitli taotlemisel. Kevadel avati Tamperes Soome sajandi muuseumiks valitud Vapriikkis Eesti Rahva Muuseumi kureeritud EV100 näitus „Vabaduse lood“. Kahel linnal on käimas kultuurivideote vahetamise projekt, kus mõlemad linnad saadavad vastastikku videotutvustusi olulisemate kultuuri- ja vaba aja sündmuste kohta.

Tampere ja Tartu sõprussuhted pärinevad 1990. aastast, mil toimus ametlike delegatsioonide esimene kohtumine. 1992. aastal sõlmitud Tartu ja Tampere vahelist sõpruslinnade lepingut uuendatakse iga kahe aasta tagant koostööprotokollide kaudu.


Lisa kommentaar

Email again: