Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 otseülekanne: „Kas keskkonnasõbralik kultuurikorraldus on ikka võimalik?“

2. juunil kell 14.00 toimub sihtasutuse Tartu 2024 otseülekanne „Kas keskkonnasõbralik kultuurikorraldus on ikka võimalik?“. Sündmus läheb eetrisse Eesti Rahva Muuseumi otsestuudiost, kus oma eriala eksperdid arutavad keskkonnasõbraliku kultuurikorralduse üle Eestis täna ja tulevikus. Tartu 2024 veebisündmusel esilinastub humoorikas õppevideo, kus tuntud Eesti näitleja kehastub kultuurikorraldajaks ja proovib omal käel korraldada kestlikku sündmust.

Concert.
07. juuni Kaidi-Lisa Kivisalu

Tartu 2024 programmiliini Elu ja Keskkond juht Triin Pikk kommenteerib: „Suurt hulka inimesi puudutavad kultuurisündmused saavad olla teenäitajateks ka keskkonnahoidlikes muutustes. Panime koostöös ekspertide ja korraldajatega kokku praktilise juhendi, millest on keskkonnahoidlike valikute tegemisel kasu eri valdkondade eestvedajatele – nii kultuuri- ja spordiürituste kui ka konverentside ja turismikorraldajatele.“ 

Pikk lisab: „Euroopa kultuuripealinna tiitel annab meile võimaluse olla eestkõneleja meile kordaminevatel suurtel teemadel. Keskkonnahoidlikkus on Tartule ja Lõuna-Eestile oluline ning see väljendub Tartu 2024 keskkonnategevuste strateegia ja juhendi toel ka valmivas Euroopa kultuuripealinna kultuuriprogrammis.“ 

Keskkonnasõbraliku kultuurikorralduse kogemustest, väljakutsetest ja võimalustest räägivad korraldajad muusikavaldkonnast kuni spordini. Aruteluringis osalevad Kirsika Meresmaa (Viljandi pärimusmuusika festival), Oliver Kivimäe (Klubi Tartu Maraton) ja Paul Lepasson (kultuurikorraldaja, SÜNK). Vestlust juhib Kadri Kalle, kes on üks kestliku ürituskorralduse konsultatsiooniettevõtte Acento asutajatest ja „Teeme ära“ puhta maailma plaani kokkupanijatest. Sündmuse avab SA Tartu 2024 nõukogu esimees ja Tartu linnapea Urmas Klaas


Foto: Kiur Kaasik

Otseülekanne tutvustab laiemale avalikkusele Tartu 2024 äsja avaldatud keskkonnategevuste strateegiat ja keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhendit. Strateegia eesmärk on asetada kultuuripealinna keskkonnaalased tegevused laiemasse maailma ja Euroopa konteksti ning välja selgitada olulisemad keskkonnaalased suunad Eestis Tartu ja Lõuna-Eesti näitel. Tartu linn kasutab keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhendit juba sellel suvel – juulist augustini toimuv Autovabaduse puiestee korraldatakse juhendist lähtuvaid keskkonnasõbralikke praktikaid arvesse võttes. 

Acento eksperdi Raimo Matvere sõnul mõtestatakse kultuuriürituste järjepidevust üha laiemalt. „Sündmuste korraldajate eesmärk on luua midagi erilist ja kestvat, ent tihti unustatakse ära, et ürituste järjepidevuse üha olulisem faktor on nende jätkusuutlikkus keskkonnaalases mõttes. Oluline on arvestada, et ühegi ürituse mõju ei lõppe ürituse endaga, vaid üha rohkem tuleb arvestada nende tegevuste mõju tegeliku ulatusega. Tartu 2024 on selles vallas kahtlemata silmapaistev eestvedaja Eestis.“ 

Strateegia loodi sihtasutuse Tartu 2024, Tartu linna, ürituste nõustamisettevõtte Acento, Tartumaa Arendusseltsi ja eri valdkondade kultuuriürituste korraldajate koostöös.

Sündmus kantakse üle Facebookis keskkonnasõbraliku kultuurikorralduse sündmuse lehel, Tartu linna ja Tartu 2024 Facebooki lehtedel ja Tartu 2024 kodulehel. Lisaks on võimalik hoogsat arutelu jälgida Geeniuse portaali kaudu. 


Foto: Kiur Kaasik

Tartu 2024 keskkonnasõbralike sündmuste juhend:

https://tartu2024.ee/ellujaamise-kunstid/keskkonnastrateegia

Lisainfo:

Triin Pikk, Tartu 2024 programmiliini Elu ja Keskkond juht, [email protected], +372 5340 7118

Krõõt Filippov, Tartu 2024 kommunikatsioonijuht, [email protected], +372 5817 4399