Filtreeri postitusi

Laura Põld, Gary Markle ja Anica Huck loovad suitsusaunade põhjal Ellujäämise Kunste

Tartu 2024 tõi Eestisse algatuse “MagiC Carpets”, mis ühendab Euroopas 20 kultuurivaldkonna organisatsiooni, kellele antakse kunstiprojektide algatamise kaudu ühine hääl maailma muutmiseks. Kogukonda kuulub 20 organisatsiooni. Tegijatel on selja taga 147 edukat residentuuri. Kogukonnas on tänaseks kokku osalenud 4020 kogukonna liiget.

Loe lisaks

Siim Kabrits: Meie Ellujäämise Kunst on mõelda ärksamalt, aga üheskoos

Rahvusvahelise ettevõtlusega tegelemine on andnud mulle võimaluse palju reisida ja kohtuda erinevate kultuuridega. Olen saanud võõrustada avatud meelega väliskülalisi, kes tunnevad huvi Eesti ja siinsete inimeste vastu. Mille poolest oleme meie, eestlased, erilised? Millised on väikerahavana meie võimalused suures kultuuriruumis silma paista ja meelde jääda?
Loe lisaks

Jaan Tootsen: Ellujäämise kunstnikud

Ma ei tea, kas see on geenidest, aga Lõuna-Eesti elud ja avarused on mind alati köitnud. See kummaline meelelaad, mille sisse sattusin uuesti alles varateismelisena, pärast seda, kui lapsepõlvesuved olin veetnud peamiselt Põhja-Eestis. Aga siis, n-ö värske pilguga tagasi jõudes, said Võrumaa maastik ja inimesed korraga palju suurema tähenduse. Kõik oli värske, täiesti teistmoodi ja pisut hullumeelne. Kui kinno jõudis Emir Kusturica film „Must kass, valge kass”, balkani pöörane elu, kus siga sööb Trabant´i poritiiba nagu vahvlit, tabas mind äratundmine – ma olen ju ka ise selliste liikuvate piltide sees olnud.
Loe lisaks

Arhiiv