Filtreeri postitusi

Arendusprotsessi teises moodulis viimistleti tegevuskavasid

Augustis lõppes Tartu 2024 esimese kultuuri- ja haridusprogrammi arendusprotsessi teine moodul “Kuidas?”. Kuna septembris algas järgmine moodul “Kellele?”, on paslik kokku võtta möödunud kuude töö ja jagada muljeid protsessis osalevatelt projektiarendajatelt, programmiliini juhilt ja loomenõukogu liikmelt.

Loe lisaks

Tartu 2024 projektiarendajad uurisid Ahhaas, kuidas publikut leida ja hoida

11. septembril toimus Ahhaa Teaduskeskuses Tartu 2024 kultuuriprogrammi arendusprotsessi kolmas seminar. Seminaril, mille teemaks oli “Kellele?”, räägiti sellest, kuidas leida ja hoida oma publikut ning kuidas kaasata neid, kes tavaliselt kultuurisündmusteni ei jõua. Terve päev oli täidetud oma valdkonna spetsialistide kõnedega ja sisukate töötubade ning sessioonidega.
Loe lisaks

Angela Ader: Euroopa kultuuripealinna tiitli toonud projektid siirdusid arendusse

Üheksa kuu eest võitis Lõuna-Eesti Tartu linna eestvedamisel Euroopa kultuuripealinna korraldusõiguse. Sihtasutuse Tartu 2024 eestvedamisel on alanud põhjalikud ettevalmistused, et tiitel väärikalt välja kanda ja sellest pikaajalist kasu lõigata. Euroopa kultuuripealinnast on saamas regiooni suurim valdkondadeülene koostööprojekt ja Eesti 2024. aasta tippsündmus.
Loe lisaks

Kultuuripealinna esimeses arendusprotsessis luuakse tugevaid meeskondi ja otsitakse vau-efekte

15. mail sai alguse aastapikkune kultuuripealinn Tartu 2024 kandidatuuriraamatus “Ellujäämise kunstid” esitatud projektide arendusprotsess. Esimene seminar, mille keskseks teemaks oli küsimus “Miks?”, juhatas sisse kuuest moodulist koosneva protsessi. Inspireerivate kõnede kõrval jagati praktilisi näpunäiteid projektide väärtuspakkumise sõnastamise ja mõju hindamise kohta. Covid-19 levikust tingitud eriolukorra tõttu toimus seminar kontaktivabalt veebiseminaride keskkondades Worksup ja Zoom.

Loe lisaks

Tartu 2024 korraldas Euroopa kultuuripealinna programmi esimese arendusprotsessi eel infopäevi

20.-22. aprillini toimusid infopäevad Tartule ja Lõuna-Eestile 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna tiitli toonud kandidatuuriraamatus esitatud projektide arendajatele. Infopäevadel tutvustas sihtasutus Tartu 2024 meeskond mais algavat aastapikkust arendusprotsessi, mille edukalt läbivad projektid jõuavad Euroopa kultuuripealinna ametlikku programmi. Seoses jätkuva eriolukorraga toimusid infopäevad videosilla vahendusel.
Loe lisaks

Arhiiv