Kommenteeri

Seto Kostipäeval kutsuvad kostile Ilmaveere pop-up kohvik ja veel 19 Setomaa kodukohvikut

Seto Kostipäiv ehk Setomaa kohvikutepäevad toimub kolme nädala pärast, 12.-13. augustil. Esmakordselt avab uksed ka Lenna Kuurmaa ja Lauri Mäesepa kohvik Ilmaveere Makuss Elo. Augustis saab uudistada pop-up kohvikut, maja tervikuna avatakse novembris.

Foto: Taivo Tenso


Sel aastal on Seto Kostipäiv osa Tartu 2024 Lõuna-Eesti Kogukonnaprogrammist. 

Ürituse koordinaatori ja MTÜ Seto Küük eestvedaja Ülle Pärnoja sõnul tähendab see ka suuremat vastutust: „Tartu 2024 Kogukonnaprogramm lisab Seto Kostipäeva korraldusele juurde kohustusi, kuid ka uusi võimalusi. See kõik kokku paneb meid veelgi rohkem pingutama, et üritus pakuks parimaid elamusi, toetaks kohalikku kogukonda ning oleks tervendav keskkonnale.“ 

Näiteks Ilmaveere Makuss Elo seab eesmärgiks kohviku jäätmevaba majandamise, Korraks Garaaži Alla taaskasutab kõikvõimalikku kraami ja Mõtsaveere Jutuss lähtub põhimõttest – null kilomeetrit kohviku tooraine kogumiseks.

Igal aastal valivad perenaised ühe teema, millele rohkem tähelepanu pööratakse. Sel aastal on fookuses mahe must sõstar, sest väärtustlikku marja kasvatatakse palju koduaedades ja mahemarja ka suurematel põldudel. Igas kohvikus on midagi sellest marjast tehtud – kas soolast või magusat.

Et on liikumise aasta, siis mitmed kohvikud kutsuvad üles liikuma – kas väikesele jalutuskäigule tsässona juurde (kohvikud Väikesaare ja Näpotüü Kotus), oma küla tuurile (Rikka Ivvani Man giidituurid Merca eestvedamisel) või lihtsalt orienteerumismängule (Sammõlsuu Söögitarõ ja Kriisa Talo Kostikotus). Suvist suplust või seto tantse saab kogeda mitmel pool.

Sauna-aastale kohaselt kutsuv kostipäiv ka saunamõnusid nautima. Saab nii suitsusauna kui tünnisauna. 

Seto Kostipäeva põhipäeval, laupäeval 12. augustil, saab kõiki kohvikuid külastada kell 11.00-20.00. Pühapäeval ehk järelpeopäeval kell 11.00-15.00 on avatud 10 kohvikut. Kohvik ObiNizza Üülokaal on laupäeval avatud kuni keskööni.

Ürituse lisainfot ja kohvikute tutvustused Seto Küük veebilehel: https://www.setokyyk.ee/et/seto-kostipaiv-2023

Projekt „Seto Kostipäivä aastaring“ on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist ja seda toetab Lõuna-Eesti kogukonnaprogramm. Üritust rahastavad veel PRIA Leader meede, Setomaa programm, Setomaa vald ja MTÜ Seto Küük.

Lisa kommentaar

Email again: