Kommenteeri

Kureeritud Elurikkus kuulutas välja üle-eestilise linnaloodusele pühendatud fotovõistluse #MärkaElurikkust

Tartu 2024 arendusprotsessi programmi kuuluv projekt Kureeritud Elurikkus kuulutas välja täna, 15. juulil linnaloodusele pühendatud fotovõistluse #MärkaElurikkust. Fotokonkursi eesmärk on juhtida tähelepanu bioloogilise mitmekesisuse hoidmise ja suurendamise võimalustele.


Tartu parkide elurikkuse ja ruumilise kvaliteedi tõstmisega tegelev Kureeritud Elurikkus kutsub fotovõistlusel #MärkaElurikkust kõiki fotohuvilisi üles jäädvustama järgnevate nädalate ilusaid linnalooduse hetki. 

“Kuna Kureeritud Elurikkuse tegevus on seotud elurikkuse suurendamisega just linna piires, siis soovime, et ka võistluse fookuses oleks eelkõige linnaruumis olev elurikkus,” kommenteeris maastikuarhitekt ja üks projekti eestvedajatest Merle Karro-Kalberg

Igal nädalal jagatakse Kureeritud Elurikkuse Facebooki lehel möödunud nädala jooksul saadetud töid. Võistlusele saab töid esitada kuni 6. augustini. Seejärel valivad fotograaf Mana Kaasik, biosemiootik Riin Magnus ja projekti eestvedajad, maastikuarhitektid Anna-Liisa Unt, Karin Bachmann ja Merle Karro-Kalberg välja parimad tööd, mille autorid saavad auhinnaks raamitud Kureeritud Elurikkuse postrid, mille kujundas graafiline disainer Martin Eelma

Võistluse reeglid 

  • Võistlusele saab töid esitada kuni 6. augustini.
  • Saada fotod e-kirja manusena, wetransfer.com’iga või Dropboxi lingina ja lisa allpool kirjeldatud lisainfo meiliaadressile kureeritudelurikkus@gmail.com.
  • Ootame igalt osalejalt kuni 13 fotot. Rohkem kui ühe saatmisel võiksid fotod olla erinevatel teemadel. Sellest on juttu järgmises punktis. Foto suurus võiks jääda alla 1 Mb, aga kindlasti hoia alles ka originaalfail.
  • Fotod võivad kujutada nii taimi, loomi (sh inimesi) või mõnd tähelepanuväärset situatsiooni linnalooduses.
  • Lisa foto juurde pealkiri ja lühikirjeldus. Too välja foto ülesvõtmise asukoht.
  • Foto võiks olla teostatud peamisi fotograafia alusreegleid järgides: peamine objekt / objektid korralikult fokusseeritud, motiiv arusaadavalt looduslik. Arusaamatu või asjasse mittepuutuva sisu või liiga madala kvaliteediga fotosid võistlusele ei kaasata.
  • Igal nädalal jagatakse Kureeritud Elurikkuse Facebooki lehel möödunud nädala jooksul saadetud töid. 

Kureeritud Elurikkus on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 arendusprotsessi programmi kuuluv projekt, mida veavad maastikuarhitektid Anna-Liisa Unt, Karin Bachmann ja Merle Karro-Kalberg. Projekti eesmärk on muuta aastaks 2024 Tartu kesklinna pargid elurikkaks ja meeldivaks keskkonnaks nii inimestele kui teistele linna oma koduks pidavatele eluslooduse esindajatele. Ettevõtmisega soovitakse muuta üldlevinud linnaparkide kuvandit ning tuua looduslik keskkond inimesele lähemale.

 

Kureeritud Elurikkuse kanalid: 

Koduleht: https://www.tartu2024.ee/elurikkus

Facebook:https://www.facebook.com/KureeritudElurikkus/

Instagram: https://www.instagram.com/kureeritud_elurikkus/


Lisainfo:  Hannes Aava, kommunikatsioonijuht, hannesaava@gmail.com, 5552 9211

Lisa kommentaar

Email again: