Kommenteeri

Tartu tutvustas Viljandis Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise plaane


1. märtsil kohtus Tartu linna delegatsioon eesotsas abilinnapea Madis Lepajõega Viljandi raekojas Viljandi linna ja sealsete kultuuriorganisatsioonide esindajatega.
Tutvustati 2024. aastal Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise eesmärke ning uuriti võimalikke koostöökohti Tartu ja Viljandi vahel.

Viljandi linnapea Madis Timpsoni kutsel võtsid arutelust osa Ugala, Viljandi Pärimusmuusika Keskuse, Viljandi Muusikakooli, Sakala keskuse, Viljandi Loomemajanduskeskuse, Noore Tantsu Festivali ja TÜVKA esindajad.

„Tartu ja Viljandi on mõlemad nii Lõuna-Eesti kui terve riigi kontekstis olulised kultuurilinnad. Koostööst 2024. aasta kultuuripealinnaks kandideerimisel saavad mõlemad kindlasti kasu. Lisaks kõigele muule asub Viljandis Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, mis oma ainulaadsuses on oluliseks ühenduslüliks kahe linna vahel,“ sõnas abilinnapea Madis Lepajõe.

Tegemist oli esimese Tartu ja Viljandi kultuuripealinna-teemalise kohtumisega. Arutelul osalenud organisatsioonide esindajad avaldasid lootust, et kaks linna saavad üksteisele protsessi käigus toeks olla ja tulevikus kohtutakse uuesti konkreetsemate plaanidega.

Tartu otsustas 2017. aasta sügisel kandideerida Euroopa hinnatuima kultuuriprojekti, Euroopa kultuuripealinna tiitlile. Selle tarvis teeb Tartu koostööd Lõuna-Eesti omavalitusustega. Euroopa kultuuripealinna tiitlit on kandnud kõik olulisemad Euroopa linnad. Paljud neist on otsustanud kandideerida koos ümbritseva piirkonnaga, võimendades seeläbi kogu regiooni arengut. 2024. aasta Euroopa kultuuripealinn Eestist selgub pärast kahte taotlusvooru 2019. aasta lõpus.  

Lisainfo: kultuuripealinna vastutav projektijuht Erni Kask, tel 736 1358, +3725093270. http://tartu2024.ee


Lisa kommentaar

Email again: