Kommenteeri

Elektromuusika elav legend Jori Hulkkonen õpetab Tartu noori ning esineb volbriööl DJ-setiga

30. aprilli südaööl astub Genialistide Klubi lavale Tartu sõpruslinnast Turust pärit Soome tuntumaid elektroonilise muusika produtsente ja DJ’sid Jori Hulkkonen, kes oma 25-aastase karjääri jooksul on välja andnud üle 20 albumi ning enam kui 200 singlit, EP’d ja remiksi. Hulkkonen on kaastootnud lugusid Kanada superstaarile Tiga, sh “Sunglasses at Night”, “Bugatti” ja “Woke”, ning teinud koostööd Jimi Tenori, Jose Gonzaleze, Chris Lowe’i ja teistega. Enne õhtust esinemist viib ta Annelinna noortekeskuses läbi DJ-töötoa.
Jori Hulkkonen, keda on kutsutud maailma alahinnatuimaks produtsendiks ning muusikamaailma kõige paremini hoitud saladuseks, saabub Eestisse Tartu 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise meeskonna kutsel. Nimelt oli tema tänaseni jätkuv projekt „Turku Modern“ ka 2011. aasta Euroopa kultuuripealinna Turu programmis ning Hulkkonen esines ise mitmel sündmusel, mis Turu kultuuripealinna-aastat reklaamisid.

„Kutsusime Jori Tartusse kultuuripealinna programmis osalemise kogemusi jagama ning Anne noortekeskuses 14-17-aastastele oma kunsti õpetama. Tänu õnnelikule juhusele saab ta tulla 30. aprillil, mis tekitab suurepärase võimaluse ka esinemiseks,“ rõõmustab Tartu 2024 turunduskommunikatsiooni projektijuht Kaspar Aug.
„Jori on 90ndatest alates mänginud sadadel sündmustel üle planeedi, luues unikaalset segu house-, techno- ja discomuusikast, ning nüüd saavad sellest osa nii Tartu noored kui volbriöine publik.“
Lisaks Hulkkonenile saabub Turust DJ Anssi Nieminen, kes on aastaid olnud sealse disco-skeene üks põnevamaid tegijaid. Kui Hulkkonen keskendub elektroonilisele helile, siis Niemineni leivanumbriks on kosmilise disco vinüülide miksimine - suure osa tema kogust moodustavad rariteetsed ning peene huumoriga segatud plaadid. Kuna mõlemal soomlasel on koolitaja ja õpetaja kogemused, annavad nad 30. aprillil kell 16.30 Annelinna noortekeskuse töötoas edasi teadmisi oma tööst ning lasevad noortel ka ise DJ-tehnikale käed külge panna. Seejuures saab kogeda nii digitaalse muusika kui vinüülplaatide mängimist. Osalemine töötoas on tasuta, kuid tulekust palutakse teada anda aadressile kaspar.aug@raad.tartu.ee.

Tartu sõpruslinna artistide õhtune ülesastumine sündmusel “Turku x Tartu 2024 Cosmic Disco Volber” algab teisipäeval kell 22 Genialistide Klubis (Magasini 5) ning piletid hinnaga 5-8€ on saadaval kohapeal. Kahele Soome artistile lisab kodumaist vunki retro-hop kollektiiv Doktor Normal, mille ninameheks on MC Roki ehk Marten Kuningas. Neljaliikmelisel ansamblil ilmub peagi album, kuid seekord veel päris ametliku plaadiesitlusega tegemist ei ole. Sellegipoolest on Doktor Normali lähenemine hip-hop’ile Eestis ainulaadne ja kahtlemata värskendav – sellise stiiliga urban-muusikat pole peavooluartistid juba pikki aastaid loonud.

Foto: Jori Hulkkonen

Lisa kommentaar

Email again: