Kommenteeri

Eesti tehnoloogilise kunsti näitus “Metsikud bitid” jõudis Kaunasesse

Laupäeval, 10. septembril avatati Kaunases rahvusvahelise maastikukunsti festivali Magenta raames tehnoloogilise kunsti näitus “Metsikud bitid”. Eesti kunsti- ja tehnoloogiatalu Maajaam poolt korraldatav näitus toob Leetu kolm teost, mis puhuvad täis metsa, panevad pöörlema muru ja kaardistavad ületuhisevaid kommertslende.

Fotod: Karlas Ramusis

“Metsikud bitid” on rahvusvaheline tehnoloogilise kunsti residentuuriprogramm, mis kulmineerub vabaõhu näitusega 2024. aasta suvel Otepää lähedal Maajaama talus ja seda ümbritsevas looduses. Enne 2024. aasta suurnäitust toimuvad teoseid ettevalmistavad loomelaagrid ning satelliitnäitused Leedus ja Lätis. Näitus võtab fookusesse inimese, tehnoloogia ja looduse kokkupuutepunktid.  

Maastikukunsti festival Magenta on Euroopa Kultuuripealinn Kaunas 2022 poolt ellu kutsutud sündmus, mis toimub sel aastal kolmandat korda ja esitleb Kaunase linna ja Kaunase rajooni elanikele ligi paarikümmet uut taktikalise urbanistika, disaini- ja maastikuobjekti. Programm kutsub mõtlema sellele, mis on esikohal – loodus linnas või linn looduses.  

Näituse ühe korraldaja Mari-Liis Rebase sõnul tahavad nii Magenta kui “Metsikud bitid” juhtida tähelepanu võimalikele ruumi tõlgendustele ja keskkonna nihetele meie ümber, olgu need poliitilised või utoopilised.  Laupäeval, 10. septembril avati “Metsikute bittide” satelliitnäitus Kaunase külje all asuva Raudondvarise mõisa aladel. Osalevad kunstnikud on heidundgriess (DE), Julijonas Urbonas (LT), Timo Toots (EE). Vabaõhu näitus on ühes Magenta festivali linnainstallatsioonidega avatud kuni 25. septembrini.  

“Metsikute bittide” näitust korraldavad tehnoloogia- ja kunstitalu Maajaam eestvedajad Timo Toots ja Mari-Liis Rebane, kunstnik Taavi Suisalu ning Linnafestivali UIT eestvedajad Kadri Lind ja Marie Kliiman. “Metsikud bitid” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.  

“Metsikud bitid” Kaunase näitust kaasrahastavad Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, Euroopa kultuuripealinn Kaunas 2022, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Saksa suursaatkond Eestis ja Saksa suursaatkond Leedus.

Lisa kommentaar

Email again: