Filtreeri postitusi

Töörühm mõõdab Tartu kesklinna parkides elurikkust

Tartu ülikooli maastike elurikkuse töörühm alustas sel nädalal Tartu Barclay platsil, Uueturu ja Kaubahoovi pargis elurikkuse mõõtmist ja analüüsimist. Parkides loeti üle ja määrati taimeliigid ning võeti mullaproovid ning paigaldati püünised ämblikele ja teistele maapinnal liikuvatele selgrootutele. Elurikkuse mõõtmine on seotud Tartu 2024 kultuuripealinna projektiga „Kureeritud elurikkus“, mille käigus katsetatakse eri mooduseid, kuidas elurikkus südalinna tagasi tuua.

Loe lisaks

Kultuurikompass juhatab Tartu 2024 Viljandisse

2024. aasta Euroopa kultuuripealinna programm laieneb Viljandisse. 8. septembril Pärimusmuusika Aidas toimuval Kultuurikompassi foorumil “Kuidas korraldada ligipääsetavat kultuuri?” arutletakse suursündmuseks valmistuva regiooni kultuurielu ligipääsetavuse ja kättesaadavuse üle. Kultuuriasutuste juhid ja korraldajad tutvustavad foorumil häid praktikaid ning otsivad uusi koostöövõimalusi.

Loe lisaks

Tartu 2024 keskkonnasõbralike fännitoodete töötuba toimub 20. juunil

20. juunil leiab Aparaaditehases, Armastuse saalis aset esimene Tartu 2024 bränditoodete töötuba, kus osalejad saavad endale ise teha T-särgi, poekoti ning märkmiku, mis kannavad Euroopa kultuuripealinna sõnumit. Materjalina ei kasutata seejuures mitte midagi uut – riided on pärit uuskasutuskaubandusest ning märkmikud valmivad ümbertöödeldud paberist.
Loe lisaks

Tartu kesklinna parkides kasvab elurikkus

Uueturu pargis, Poe tänava pargis, Barclay platsil ning jõeäärsete kohvikute ümber võib sel suvehooajal märgata kõrgema rohuga platse, kus niidetakse ülejäänud murupinnast harvemini. Tegemist on ühe osaga "Kureeritud elurikkuse" projektist.

Loe lisaks

Arhiiv