Skip to main content

Toomemäe taasavamine

Tartu ajalooline süda ärkab ellu valguse, kultuuri ja teaduse kaasabil.

Lugu

Toomemäe paikkondlik eripära on kujunenud aastasadade jooksul. Siin asus keskaegne linnasüda. Siinsamas lähedal tegutseb Tartu Ülikool, mis on juba neli sajandit olnud nii Tartu kui Eesti sümboliks.

Täna on Toomemägi rahulik park Tartu kesklinnas, aga paiga põnev lugu võiks jõuda palju rohkemate inimesteni. Avame Tartu ja tartlaste rikast kultuuri- ning teaduspärandit tänapäevases võtmes ning toome mäele taas elu!

Elamus

Tule ja veendu ise, et Toomemägi on väärt avastamist – nii päeval kui õhtul!
Kunsti ja teadust põimiv installatsioon “Elupäästjad” teeb kummarduse Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu tööle. Hämaras süttivad tuled Toomkiriku tornidel, müüril ja kooriosas. Belgia disainiagentuuri LIGHT-TO-LIGHT loodud efektne lahendus rõhutab Ida-Euroopa omaaegse suurima kiriku ilu ja jõudu. Külastajatel tasub valgusmängu pisut kauemaks imetlema jääda: nii saavad nad osa lühietendusest, mis näitab toomkirikut selle täies hiilguses!

Mõju

Toomemägi ja Tartu Ülikool on pärast 2024. aastat suuremad kultuuripärlid – nii kohalike kui väliskülastajate seas. Projekt aitab väärtustada ja esile tõsta ülikooli 400-aastast pärandit ning aitab kaasa tulevaste teadussaavutuste sünnile ja teaduspõhise mõtteviisi levikule. Tänu valgusprojektile loodud elektritaristule saab Toomemäel edaspidi mugavalt sündmusi korraldada ning elavdada Tartu kultuurielu. Arukas romantika võidab lõpuks kõik!

Inimesed vaatavad ringi Tartu toomkiriku varemetes.