Projekt Emajõe ja Suure Järvistu Taasavastus tõstab Suure Järvistu piirkonna elanike teadlikkust, uhkustunnet ja koostöötahet ning tutvustab seda unikaalset ja omanäolist järvistut laias maailmas.
Projekt osaleb aastatel 2020-2021 Tartu 2024 kultuuri- ja haridusprogrammi esimeses arendusprotsessis, programmiliini Elu ja Keskkond all. Arendusprotsessi edukalt läbivad projektid jõuavad Euroopa kultuuripealinna ametlikku programmi.


Tartust läbi voolav Emajõgi ühendab Võrtsjärve ja Peipsit, moodustades Eesti Suure Järvistu. Oma 600 km laevateede, kuid puuduva mereühendusega, on see nagu lihvimata teemant, mille väärtus seisneb selle ulatuses ja mitmekesisuses, kuid mida seni ei ole piirkonna arendamiseks ära kasutatud.

Kavandatav projekt korraldab Tartu 2024 raames Suure Järvistu Festivali. Siinsed ajaloolised laevad – lodi Jõmmu, viikingilaev Turm, kalepurjekad Liisu ja Paula –seilavad koos Eestist ja kaugemalt osalema tulnud saatelaevastikuga 17 päeva kestel sadamast sadamasse. Festival lõppeb suure sillapeoga Vabadussillal, mis on Tartu linna sünnipaik.
Eestvedaja: Liisa-Lota Kaivo (lodi@lodi.ee)  
Loe kandidatuuriraamatus esitatud algset projekti kirjeldust (lk 19)