NB! Projekti sisukirjeldus kajastab Tartu 2024 projektide arendusprotsessi alguse seisu (aprill 2020) ja võib seetõttu olla aegunud. Uus sisukirjeldus valmib produktsiooniläbirääkimiste käigus 2021. a sügiseks.
Projekt ReVogue Moefestival ja -mess on Estonian Fashion Festivali (EFF) lisaprojekt, mis tegeleb jätkusuutliku ja taaskasutatava moekunsti tutvustamise ja populariseerimisega.
Projekt osaleb aastatel 2020-2021 Tartu 2024 kultuuri- ja haridusprogrammi esimeses arendusprotsessis, programmiliini Elu ja Keskkond all. Arendusprotsessi edukalt läbivad projektid jõuavad Euroopa kultuuripealinna ametlikku programmi.


Projekt ReVogue tegeleb jätkusuutliku moega kahest perspektiivist: tarbija ja disainer.

Tarbijale toimuvad ReVogue harivad seminarid jätkusuutliku moe teemal. Korraldatakse töötube, mis õpetavad unustusse vajuvaid käsitöötehnikaid ja kuidas neid tehnikaid kaasajastada. ReVogue alustab aastatel 2022-2024 sotsiaalmeediakampaaniaid, mille käigus tutvustatakse kiirmoetööstuse tagamaid ning taaskasutuse nippe.

Disaineri jaoks on ReVogue projekt keskendunud nii harimisele (jätkusuutliku tarneahela loomine, selle võimalused ja piirangud) kui ka praktiliste võimaluste loomisele. 2024. aastal esmakordselt toimuval ReVogue Moemessil kohtuksid moeloojad ja tootjad ning tarnijad, võimaldades nõnda luua kontakte jätkusuutliku ja taaskasutava moe tootmiseks.
Eestvedaja:  Maiken Austin (maiken@fashionfestival.ee)
Loe kandidatuuriraamatus esitatud algset projekti kirjeldust (lk 18)