Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
L 29. juuni 2024

Vaimulik laulupidu “Rõõm üle maa”

17:00 - 20:00

Viljandi linn | Viljandi Lauluväljak

  • muusika
  • Lisaprogramm

Tasuta

Info

Vaimulikul laulupeol tuleb kokku umbes 1600 lauljat ja pillimängijat Eestist ja mujalt Euroopast, et kiita ja ülistada Jumalat vaimulike koorilaulude ja puhkpillimuusikaga. Osalevad mudilaskoorid, lastekoorid, naiskoorid, segakoorid ja puhkpilliorkestrid. Kõlab nii vanem kui uuem eesti koorilooming.

Kirikupäev ja vaimulik laulupidu osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.
Vaimulikul laulupeol tuleb kokku umbes 1600 lauljat ja pillimängijat Eestist ja mujalt Euroopast, et kiita ja ülistada Jumalat vaimulike koorilaulude ja puhkpillimuusikaga. Osalevad mudilaskoorid, lastekoorid, naiskoorid, segakoorid ja puhkpilliorkestrid. Kõlab nii vanem kui uuem eesti koorilooming. Eesti kooriklassika paremikku esindab Rudolf Tobiase “Eks teie tea”, vanema generatsiooni loomingut veel ka Karl August Hermanni, Hugo Lepnurme ja Roman Toi laulud. Laulupeo motolaulu “Saladus” on kirjutanud Rein Kalmus. Loomulikult ei puudu peolt ka väga armastatud rahvakoraali seaded, mida on sel peol peaaegu igas kooriliigis, kuuleme neid Cyrillus Kreegi, Kadri Hundi ja Gunnar Idenstami seadetes. Rõõmustavalt palju on laulupeol noorema põlve heliloojate loomingut. Kõlavad Pärt Uusbergi, Tõnu Kõrvitsa, Evelin Kõrvitsa, Piret Rips-Laulu, Rasmus Puuri, Riho Esko Maimetsa ja Mari Amori muusika. Laulupeo kunstiline juht on Heli Jürgenson.

Vaimulik laulupidu “Rõõm üle maa” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-viljandi

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele
  • väikelapsega pere sõbralik

Korraldaja

EELK Kirikupäeva ja Laulupeo sihtasutus

Asukoht

Tasuja puiestee, Viljandi, Viljandi maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki