Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
L 25. mai 2024

Treenimisoskuste õpituba 3 – Emotsioonid

10:00 - 13:00

Tartu linn | Hea Koer

  • koolitus
  • Lisaprogramm

Info

Treenimisoskuste õpituba on sari koeraomanikele ja loomaprofessionaalidele. Osalejad saavad teadmisi loomatreenimise põhitõdedest ja lihvida oma treenimisoskusi ilma koerata. Teoreetilises pooles võtame ette kaasaegsed teaduslikud arusaamad loomade ja õppimise kohta. Praktilises osas harjutame parimaid treenimispraktikaid ja lõpuks analüüsime tehtut. Sel korral teemaks EMOTSIOON.

Treenimisoskuste õpitoad on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

20-aastase treenimiskogemustega koolitajad Kristina Mägi (Hea Koer) ja Lea Tummeleht (BriskMind) võtavad sel korral ette EMOTSIOONID.

Emotsioonidel on õppimises oluline roll- olulised on nii õppija kui treeneri emotsioonid. Ilmselt oled seda isiklikult kogenud, ent kui palju oled mõelnud sellele siis, kui oma koera õpetad? Kuidas võivad nii õppija kui treeneri tugevad positiivsed emotsioonid õppimist kahjustada? Ja kas me õppijad saavad aru rahulolematusest, kui me korraks kulmu kortsutame? On see kõik üldse oluline?
Sel korral on TÕT veidi teoreetilisem, sest inimkatseid me teha ei armasta. Eriti kui teame, et võime seeläbi oma õppijaid kannatama panna. Aga mõned head harjutused on meil siiski ka selleks korraks varuks, sest usume, et kogemuslik õppimine on tõhusam.

TÕT on treenimise õppimiseks väga hea fromaat, sest siit puudub see koer, kelle käitumist sa päriselt muuta tahad. Kas tead seda tunnet, kui proovid koerale midagi uut õpetada ja juhtub midagi, mida sul plaanis ei olnud? Kuna koerad jäävad koju, saad täiesti stressivabalt kohale tulla ja oma teadmisi, vaatlus-, treenimis- ja analüüsioskusi arendada. Seome TÕTs saadud kogemused käitumisteadusega, mida seni pole väga laialt Eesti avalikkuses populariseeritud, ent mis suudab meie ja meie lähedaste igapäevaelu oluliselt ilusamaks teha.

TÕT osalejateks ootame koeraomanikke, loomadega tegelevaid vabatahtlikke ning professionaale, aga rõõmustame ka kõigi asjast huvitatud ja avatud mõtlemisega inimeste üle!

TÕT toimub Hea Koera koolitussaalis Ujula 1a, 4. korrus.
Kohtade arv on piiratud ning vajalik on eelregistreerimine!

Et Treenimisoskuste õpitubadest enim kasu saada, soovitame osaleda kogu sarjas (enne 16. veebruari registreerudes soodushind!), kuid iga TÕT on ka üksikult läbitav.

Iga TÕT järel toimub peale omal käel tehtud lõunapausi ka vestlusring põnevate külalistega, kellega räägime eesti koerakultuuri erinevatest tahkudest. Ka sinna palume aegsasti registreeruda!

Tartu 2024 aasta jooksul korraldavad Hea Koer ja Kristina Mägi ning BriskMind ja Lea Tummeleht 7 treenimisoskuste õpituba, mis annavad huvilistele võimaluse õppida ning lihvida oma loomatreenimise oskusi. Keskendume humaansele ning positiivsel kinnistusel põhinevale koolitusele, millel teaduslik alus.
Peale iga Treenimisoskuste õpituba toimub vestlus hoolikalt valitud külalisega mõnel olulisel koertega ja koerte ning inimeste suhteid lahkaval teemal.
Ürituste eesmärgiks on teadvustada inimeste ja koerte vajadusi nii linnakeskkonnas kui üldisemalt ning parandada seeläbi meie ellujäämisoskusi. Pürgime ka kaastundlikuma ja sõbralikuma (koerapidamis)kultuuri poole. Usume, et läbi teadmiste, oskuste ja mõtteviisimuutuse me sinna ka jõuame.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST

Korraldaja

Hea Koer

Asukoht

Ujula 1a, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki