Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
T 7. mai 2024

Tartu linna luuletänav

18:00 - 20:00

Tartu linn | Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi peatrepp

  • kirjandus
  • Põhiprogramm

Tasuta

Info

7. juunil aastal 2024 muutub Rüütli tänav Tartu linna luuletänavaks.

Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilaste eesmärk on sel päeval panna luuletama nii tartlased kui linna külalised ja avardada inimeste loova eneseväljenduse võimalusi linnaruumis. Osalema oodatakse igas vanuses inimesi.

Igaüks, kes juhtub liikuma 7. juunil 2024 kell 12.00 – 14.00 Tartu kesklinnas Küüni või Rüütli tänaval Tartu kaubamajast kuni Hugo Treffneri Gümnaasiumini, võib luua sürrealistliku luuletuse. Selleks on kaks võimalust.

Esiteks võib luuletuse materjali hankida seitsmest n-ö inspiratsioonitelgist, kus õpilased huvilisi juhendavad. Neis telkides on inimestel võimalik valida eelnevalt ette valmistatud ja paberile trükitud lauste ja fraaside hulgast endale sobivamad ning kombineerida nendest luuletus. Liikudes telgist telki saab inimene piisvalt materjali luuletuse loomiseks.

Teine materjali hankimise viis on n-ö elava keele kogumine. Selleks võib jalutada tänaval või istuda mõnes samasse piirkonda jäävasse toitlustuskohta ja ise materjali talletada. Kaht viisi võib kombineerida.

Luuletuste sisestamiseks seatakse Hugo Treffneri Gümnaasiumis sisse spetsiaalne ruum. Luuletuse võib sisestada ka nutiseadmes selle jaoks loodud veebikeskkonda. Abistav info on telkides.

Luuletuste hulgast valib žürii parimad. Need kantakse samal õhtul ette Hugo Treffneri Gümnaasiumi peatrepil.

Tartu linna luuletänav on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Hugo Treffneri Gümnaasium

Asukoht

Munga 12, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki