Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
L 8. juuni 2024

Rahvusvaheline balletikontsert „Reveranss“

18:00 - 21:00

Tartu linn | Teater Vanemuine suur maja

  • teater
  • Lisaprogramm

Info

TÄHISTAME! TÄNAME! TANTSIME! Euroopa balleti tulevik koguneb Tartus.

8. juuni suveõhtul kogunevad 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna baleriinid Oslost, Helsingist, Riiast, Tallinnast ja Tartust – nende hulgas Eesti Rahvusballeti solistid ja kutselise tantsija teekonda alustavad noored talendid. Rahvusvaheline balletikontsert “Reveranss” tänab kõigi osalejariikide balletiõpetajaid, tähistab Ida Tantsukooli juubelit ja tantsib baleriinid tulevikku!

Esinejate hulgas säravad Ida Tantsukooli vilistlased, Eesti Rahvusballeti solist Ketlin Oja ja tantsijad Triinu Upkin ning Ellinor Piirimäe. Samuti tulevad lavale Rahvusballeti noorsolist Marcus Nilson ja tantsija Luca Giovanetti ning kutselise tantsija teekonda alustavad noored talendid piirkonna tuntud balletikoolidest – Tallinna Muusika- ja Balletikool, eraballetikool Noor Ballett Fouetté, Riia Balletikool, Helsingin tanssiopisto, Oslo Kunstide Akadeemia balletikool ja Ida Tantsukool.

Üheskoos toovad tantsijad teieni aegumatud klassikahetked muuhulgas Pjotr Tšaikovski ballettidest „Uinuv Kaunitar“ ja „Pähklipureja“ ning Dmitri Šostakovitši balletist „Anna Karenina“, aga ka kaasaegsed ja originaal-lavastused.

Sündmus toimub laupäeval, 8. juunil 2024 Vanemuise teatri suures majas algusega kell 18.00.

Samal päeval avatakse Vanemuise suure maja fuajees näitus „Ida Tantsukool läbi 30 aasta“, mida saab külastada kuni 15. juunini.

Piletid on müügil Piletimaailmas, Piletitaskus ja Vanemuise teatri kassas. Pere- või grupisoodustuse jaoks palume ühendust võtta [email protected].

Sündmus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

*Pildil on Ida Tantsukooli 1. kursuse õpilane Kertu Värnik. Kõik autoriõigused kuuluvad autorile.*

Keeled

  • EST
  • ENG
  • RUS

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

MTÜ Arabesk

Asukoht

Vanemuise 6, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki