Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
P 7. juuli 2024

Nina Allmoslechner töötuba „Pingest vabanemine kliimaärevuse ajal“

15:00 - 18:00

Tartu linn | Tartu Kunstimaja

  • muu
  • Põhiprogramm

Tasuta

Info

Eneseväljenduslik loomingulise kirjutamise ja pildistamise töötuba vabas looduses. Töötoas toimub taasühinemine sisemise minaga ning arutelu kliimamuutustest ja sellega kaasnevatest hirmudest. Ühiselt jagatakse kogemusi ja otsitakse viise, kuidas keerulise teemaga toime tulla.

1. osa: Sissejuhatus ja loovkirjutamise harjutus:
Rühmaga tutvumine ja isiklike kogemuste jagamine seoses loodusega ja hirmuga kliimamuutuste ees. Õpitakse enda emotsioone tundma ning toimub arutelu kliima olukorra paranemise lootuse üle.
Läbi individuaalselt valitud kirjutamisviisi (kirjavorm, luuletused, lüüriline kirjutamine), avatakse mõtteid ja saadakse tuttavaks sisemise minaga, kellest saab järgneva fotoretke giid.

2. osa: Fotoretk:
Inspireerituna kirjalikest mõtisklustest, algab käik rahulikus vabas looduses.
Pildistades jäädvustatakse visuaalseid metafoore, mis peegeldavad nii osalejate kollektiivset kui ka isiklikku teekonda.

3. osa: valitud fotode printimine:
Fotode ja kirjutiste jagamine rühmaga. Igaühel on võimalus saada tagasisidet jalutuskäigul jäädvustatud visuaalide kohta.
Üheskoos kureeritakse piltidest ja tekstidest näitus.

Pärast töötuba saab Tartu Kunstimajas olema nurk, mis kutsub külastajaid üles jätma märkmeid. Töötoa eesmärk on vähendada üksindust oma mõtetes ja luua kollektiivne kollaaž, mis läheb ühisele näitusele välja.

Kaasa tuleb võtta: digikaamera (vältida telefone)
Kestus: 3 h
Osalejate arv: kuni 10
Vanusepiirang: 12+
Keel: inglise (tõlge eesti keelde)
Kohtumispaik: Tartu Kunstimaja sissepääs

Üritus on osa rahvusvahelisest kunsti ja teaduse initsiatiivist „Jää mind vaatama“ (Look into my Ice).
„Jää mind vaatama“ on algatus, mille eesmärk on suurendada meie empaatiavõimet ja teadlikkust maailma kõige külmema entiteedi jää suhtes. Üleeuroopaline projekt on osa Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 ametlikust programmist ja esitleb uusi viise, kuidas kaasa rääkida inimtekkelise kliimakriisi tagajärjel toimuva polaar- ja liustikujää katastroofilise kiirusega kadumisest.

Keeled

  • EST
  • ENG

Korraldaja

MTÜ Eesti-Saksa Kunstikoostöö, roam projects e.V.

Asukoht

Vanemuise 26, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki